İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşının Kabulü 'nün 102. Yılı Kutlu Olsun

İsitiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
İstiklal Marşının Kabulü 'nün 102. Yılı Kutlu Olsun

12 Mart 1921 günü milletimizin kurtuluş mücadelesini anlatan İstiklal Marşımızın kabulü'nün 102. yıl dönümü kutlu olsun.

 

Milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkumuzu mısralarına en iyi şekilde yansıtan Mehmet Akif Ersoy İsitiklal Marşımızı adeta kahramanlığımızın nişanesi yapmıştır. Tarih boyunca tutsaklığa boyun eğmeyen bir milletin küllerinden yeniden doğuşunu, tüm zorluklara rağmen vatanını canı pahasına koruyan bir milletin destanını anlatır. 

Bugün 102 yıldır aynı coşkuyla aynı vatan sevgisiyle vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı İstiklal Marşımızın milli şuuruyla yetiştirmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

 

 Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

13-03-2023

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.