İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni'nin İlköğretim Haftası Mesajı
İlköğretim Haftası

Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim bir ülkenin kalkınmasında ve ilerlemesinde her zaman en önemli rolü oynamaktadır. Bu bilinçle okul öncesinden lise mezuniyetine kadar tüm kademelerde eğitim gören öğrencilerimizin okul ortamındaki fiziki koşullarının iyileştirilmesi, öğrencilerimizin daha sağlıklı ve donanımlı okullarda eğitim görmelerinin sağlanması yönündeki çabamız devam etmektedir. Bakırköy ilçesi olarak eğitim öğretimde her zaman standartların üzerineçıkmak ve hedeflerimizi ileriye taşımak için çalışıyoruz. İlk emri ''OKU'' olan inancın mensupları olarak öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerle, kültürel zenginliklerimizle bilimin ışığında bilgili, erdemli, donanımlı yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk Millî Eğitim sistemimizin temel amaçlarından biri olan fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin karakterli, ahlaklı ve erdemli insanlar olmaları önceliğimizdir. İnsanı maddi manevi tüm varlık unsurlarıyla bir bütün olarak gören eğitim felsefemiz ile gayemiz iyi insan yetiştirebilmektir.

Çocuklarınızı bulunduğunuz zamana göre değil onların yaşayacakları devre göre yetiştirin sözü ile öğrencilerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyor onları milli teknoloji hamlesi ile kalkınan ülkemizin nitelikli bireyleri olmaları için disiplinler arası yaklaşımla proje tabanlı çalışmalara öncelik veriyoruz. Eğitimin en önemli öznesi kıymetli öğretmenlerimiz, gelecek nesilleri inşa eden saygıdeğer meslektaşlarımız; sizlere teşekkür ediyor, bu kutsal yolculukta sizlerle beraberyol almaktan onur duyuyorum.

Sevgili öğrencilerimiz sizlerin gözlerinizdeki ışıltı sizlerle beraber çıktığımız eğitim- öğretim yolculuğunda bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Sanatsal, sportif, kültürel ve bilimsel alanlarda çok yönlü gelişiminizi önemsiyor sizlerin her zaman yanında yer aldığımızı bilmenizi istiyorum. Yeni eğitim öğretim yılında arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle birlikte güzel ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli velilerimiz; çocuklarımızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz geleceğimizin teminatı gözbebeğimiz çocuklarımızı hayata hep birlikte hazırlayacağız. Eğitim öğretim yolculuğunda sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

2023-2024eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum.

 

 

 

Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.