İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüz Mustafa Erşahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs, 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. 19 Mayıs, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günüdür. 19 Mayıs, bu milletin yeniden dirilişidir. 19 Mayıs, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru atılan ilk adımdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü ülkenin istikbalini koruyup, yaşatacağına inandığı Türk gençliğine bayram olarak hediye etmiştir. Çünkü bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Cumhuriyetimizi yaşatacak ve onu yükseltecek olan gençlerimizdir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. 


Ecdadımızın eşsiz kahramanlıklar ve büyük fedakârlıklar sonucu bağımsız kılarak bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, gençlerimizin gelecekte daha da güçlendirip muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkararak ecdadına yakışır bir tutum sergileyeceğine olan inancımız tamdır. Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı tebrik ederim.

 

         Mustafa ERŞAHİN

      İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.