İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselilere Üniversiteden Model Uçak Sertifikası

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu işbirliğiyle gerçekleştirilen, 'Model Uçağım Göklerde Projesi' kapsamında Model Uçak Eğitimi'ne katılan öğretmen ve öğrenciler sertifikalarını teslim aldı.
Liselilere Üniversiteden Model Uçak Sertifikası

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu işbirliğiyle gerçekleştirilen, 'Model Uçağım Göklerde Projesi' kapsamında Model Uçak Eğitimi'ne katılan öğretmen ve öğrenciler sertifikalarını teslim aldı.

 Katılım sertifikalarını Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Erşahin, Hava Harp Okulu Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan Hüseyin Balık ve THK Fatih Şube Başkanı Sayın Necmettin Üçyıldız verdi.

Hava Harp Okulunda gerçekleştirilen ücretsiz kursa, Bakırköy İlçesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan on beş kişi katıldı. Haftada bir gün iki saat olarak, on hafta süren kursta, Hava Harp Komutanlığı Hareket Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevli Yüzbaşı Hakan Telli ve model uçak eğitmeni İsmet İlhan eğitim verdi. Eğitmenler kurs kapsamında, bir hava aracının hangi parçalardan oluştuğu, nasıl uçtuğu gibi teknik konular ile aerodinamik yapılar, kanat profilleri gibi havacılık terimlerini anlattı. Ayrıca katılımcılar teorik eğitim alarak kendi model uçaklarını yaptı.  

Proje, gençlerin havacılık ve uzay konularına merak ve ilgilerini arttırmak, bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarına yönlendirmek, kariyer planlamalarına destek vermek, akademik başarılarının dışında yetenek ve öz güvenlerini geliştirmeyi hedefliyor. 

Proje kapsamında Model Uçak Eğitimi alan gençler eğitmen İsmet İlhan  başkanlığında, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda 'Teknolojiyi Tasarımla Buluşturuyoruz' sloganı ile 2-3 Haziran 2020 tarihlerinde İstanbul Havacılık Müzesinde  gerçekleştirilecek Bakırköy 4.Robotik Kodlama Festivalinde atölye açarak, diğer akranlarına eğitim verecek.

Nisan 2019'dan bu yana otuz öğrenci ve dört öğretmen Model Uçak Eğitimi alarak model uçaklarını uçurdu.  Model uçak eğitimlerinin gelecek dönemde de devam etmesi planlanmaktadır.

 11-03-2020

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.