İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajı

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajı

Hayvan Dostu okullarımızla 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında etkinliklerimiz devam ederken, bu etkinlikleri tüm eğitim-öğretim yılına yayarak öğrencilerimizde merhamet, sevgi, şefkat gibi duyguları kalıcı hale getirmeye çalışmaktayız.

Merhametin ve sevginin olmadığı yerde, insanoğlunun var olamayacağı açıktır. Bu kapsamda, çocuklarımıza bırakacağımız en önemli mirasın tüm canlılara yönelik sevgi ve merhamet duyguları olduğu bilinmelidir.

Okullarımızın sadece akademik başarıya değil, insani açıdan da başarılı çocuklar yetiştirmeye odaklanması gerekmektedir. "Okul rehber, Öğretmen eğitim Koçu" sloganıyla başladığımız bu yılki eğitim-öğretim yılında, okullarımızda başarmak istediğimiz bir amacın da çocuklara insani ve ahlaki değerler kazandırmak olduğunu tekrar vurgulamak isterim.

Bu düşünceler ışığında, dilini bilelim ya da bilmeyelim her canlıya merhamet ve sevgiyle yaklaşan insanların var olduğu bir dünya diliyorum.

                                                                                                                                              Emrullah AYDIN

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.