İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKIRKÖY GÜZEL SANATLAR LİSESİ 1.SANAT ÇALIŞTAYI

'Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi 1.Sanat Çalıştayı'nın müracaatları başladı. Bakırköy'deki okullarımızda görev yapan resim öğretmenlerimiz, seminer dönemini Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi 1. Sanat Çalıştayında geçirmeleri için okullarımıza yazı gönderilmiştir. İlçemiz dışından Sanat Çalıştay'ına katılmak isteyen resim öğretmenlerinin kendi okullarından izin almaları halinde, seminer döneminde Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesinde Sanat Çalıştayı'na katıldıklarına dair yoklama alınıp okullarına bildirilecektir. Görsel sanatlar öğretmenlerine ve resim, birleşik sanatlar, plastik sanatlar alanında lisans -lisansüstü mezunlarına açık olan Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi 1.Sanat Çalıştayı'nın başvuruları  1 Eylül 2019 saat 15:00'da sona eriyor. Sanat Çalıştayı, eğitim seminerleri haftası olan 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında her gün saat 09:00-13:00 arasında Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi'nde yapılacak. 6 Eylül 2019 - Cuma günü de çalıştayda yapılan eserler Bakırköy Güzel Sanatlar Lise'sinde sergilenecektir. Başvuru formu http://bakirkoygsl.meb.k12.tr  okul sitesinden indirilebilir. Başvuru formları a.a.ayse.g@gmail.com mail adresine gönderilerek başvuru gerçekleştirilmiş olacaktır.'
BAKIRKÖY GÜZEL SANATLAR LİSESİ 1.SANAT ÇALIŞTAYI

 

 

BAKIRKÖY GÜZEL SANATLAR LİSESİ 1. SANAT ÇALIŞTAYI

  

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah AYDIN'ın; "Bakırköy'ün sanatla olan güçlü bağlarının ve potansiyelinin, okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz marifetiyle daha da yaygınlaşmasını sağlayacak çalışmalar ortaya konulması gerekir" sözünü vizyon kabul eden Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi tarafından 1. Sanat Çalıştayı düzenlenmektedir. 

Bakırköy'deki Görsel Sanatlar Öğretmelerini Türkiye'nin her yerinden resim öğretmenleriyle ve sanatçılarla bir araya getirerek, sanat paylaşımında bulunmaları hedeflendi. Bu bağlamda açılacak olan yeni kapıların, bireysel ve toplu paylaşım tecrübelerinin yaşanması amaçlandı. 

Görsel Sanatlar Öğretmenleri, mezuniyetlerinden sonra becerilerini geliştirecek ve kendilerini ifade edebilecekleri atölye ortamından uzak kalmaktadırlar. Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 1.Sanat Çalıştayı ile öğretmenlere sanatlarını icra edecek bir ortam sunmanın yararlı olacağı düşünülmektedir. Görsel sanatlar öğretmenlerinin yılda bir defa da olsa Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ile bir araya gelerek sanatsal faaliyetlerini artırmaları hedeflenmektedir. Bu çalıştayla öğretmenlerin mesleki olarak verimliliklerine destek olmak, okullar arası iletişim kurmalarını sağlamak, ulusal ve uluslararası organizasyonlar için işbirliği yapabilecek düzeye gelmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Böylece Bakırköy ilçesindeki görsel sanatlar öğretmenleri, Türkiye'nin dört bir yanından katılacak öğretmenler ve ressamlar eliyle Bakırköy'ün var olan sanat merkezi potansiyelinin diğer okullara, öğretmenlere, öğrencilere ve topluma yayılacağı düşünülmektedir. 

Projenin gerçekleşmesine fikirleriyle katkı sunan Doç.Dr. Lütfü KAPLANOĞLU başkanlığında gerçekleşecek olan Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi 1.Sanat Çalıştayı'nın, Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl öğretmenlere yönelik uyguladığı mesleki çalışma programlarına örnek teşkil edebileceği de ümit edilmektedir.

 

 

25-08-2019 

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.