İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphane Haftamızın 55. Yılı

Bu yıl 25-31 Mart günleri arasında 55’incisini kutladığımız Kütüphane Haftamız, tüm milletçe kitaba yönelişimize vesile olsun.
Kütüphane Haftamızın 55. Yılı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın’ın Kütüphane Haftamızı Kutlama Mesajları:

“Ülkemizde 1964 yılından itibaren Mart ayının son Pazartesi günü başlayan hafta “Kütüphane Haftası” olarak kutlanır. Bu yıl 25-31 Mart günleri arasında 55’incisini kutladığımız Kütüphane Haftamız, tüm milletçe kitaba yönelişimize vesile olsun.

Kadim medeniyetimizin ilk çağrısı “Oku” emriyle başlar ve biz bu emrin gereğini yerine getirmek konusunda dünyada en duyarlı bireyler olmakla yükümlüyüz. İlim sahibi olanları daima el üstünde tutan medeniyet tarihimizde kitap ve kütüphanelere büyük önem verilmiştir. İlk kütüphaneler mescitlerde açılmış; evlerde ve eğitim kurumlarında yaygınlaşarak devam etmiştir. Bu yaygınlaştırma sürecini elimizden geldiğince zirveye taşımamız gerek...

2019 yılı Kütüphane Haftamızın ana konusu, kütüphanelerin sürdürülebilir kalkınmadaki rolü konusunda milletçe bilinçlenmektir. Cehaletin zifiri karanlığını yok edecek okuma zevkini geliştirmek, kitaba bağlılığı artırmak, onu hayatımızın merkezine yerleştirmek milletimizin her ferdinin temel hedefi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kütüphane Haftamızı bir kez daha kutlar; kitaba, okumaya, kütüphaneye ilgimizin bol ve bereketli olmasını dilerim.”

Emrullah AYDIN 

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.