İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın´ın Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası mesajı

Sorunların aşılmasında asıl meselenin gerçeği görebilmek olduğuna inanıyor; toplumsal duyarlılığımızın yılda bir gün bir hafta değil, her gün her hafta zirvede kalmasını temenni ediyorum.
Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın´ın Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası mesajı

“Oku çağrısıyla karanlık cahiliye çağını kapatan aydınlık İslam medeniyetinin mensubu olarak, bir naat-ı şerif şairimizin ‘Gönül gözü görmeyen, can gözünü neylesin’ duygusuna gönülden katılıyor; sorunların aşılmasında asıl unsurun gerçeği görebilmek olduğuna inanıyorum.

Engellilerimizin karşılaştığı sıkıntılar sadece kendilerinin ve ailelerinin değil, tüm milletimizin ve dünya insanlığının önde gelen ortak meselesidir. Devletimizin her geçen gün genelde tüm vatandaşlarımızı, özelde de engelli kardeşlerimizi kuşatan hassasiyetine millet olarak bizim de gayretle ortak olmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nın ülkemizdeki ve dünyadaki bütün engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor; toplumsal duyarlılığımızın yılda bir gün bir hafta değil, her gün her hafta zirvede kalmasını temenni ediyorum.”

Müdürümüz Sayın Aydın, haftanın anlam ve önemine binaen yayımladıkları mesajlarının ardından, bir süre önce katıldığı uluslararası yarışmada ödül kazanan görme engelli personelimiz Eylem Yurtsever’e başarılarının devamını dileyerek Braille alfabesiyle yazılmış başarı belgesini verdi. 

Personelimiz Yurtsever; Braille okuryazarlığın görme engelli bireyin hayatındaki önemi, sosyal hayattaki geleceği, teknoloji çağında Braille kullanımı konusunda İngilizce olarak hazırladığı “Braille to Touch” (Braille ile Dokunmak) adlı çalışmasıyla Japonya’daki uluslararası yarışmada “Mükemmel Kompozisyon” ödülüne hak kazanmıştı.

 

10-01-2019

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.