İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Mevlid Kandili Mesajı

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümünde Mevlid-i Nebi gecenizi tebrik ediyor, milletimiz ve İslam âlemi için hayırların fethine vesile olmasını gönülden diliyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Mevlid Kandili Mesajı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın, Mevlid Kandili vesilesiyle yayımladığı mesajında, “Hayatımızın her anına rehberlik eden Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) mübarek doğumlarının yıldönümü sevinciyle Mevlid Kandilinizi tebrik ediyor, Yüce Rabbimden tüm insanlığın huzur ve saadetine vesile kılmasını diliyorum” dedi.

Miladi 571 yılında, Kâbe’nin yanı başındaki bir evde vukû bulan Mevlid-i Nebi’nin insanlık ve medeniyet tarihinin dönüm noktası olduğunu vurgulayan Aydın, “Adı güzel kendi güzel Muhammedü’l-Emin Peygamberimiz, merhum Mehmed Âkif Ersoy’un tasviriyle, yırtıcılıkta beşerin sırtlanları geçtiği cahiliye döneminin zifiri karanlıklarını nura boğan bir kutlu doğuşla dünyamızı şereflendirdi. Bugün insanlık âlemi hâlâ birtakım güzellikler yaşayabiliyorsa bunları âlemlere rahmet Hz. Muhammed Efendimize borçludur aslında” dedi.

Müdürümüz Aydın, “Tabii ki bir mümin olarak hayata dair en güzel örneklerimizi, sureti de sireti de güzel Hz. Muhammed Efendimizden alacağız. Putçu cehalete karşı ‘Oku’ emriyle ilahi vahyin tebliğine başlayan Sevgili Peygamberimizin binbir türlü eza ve cefaya aldırmadan yürüdüğü hak yolu tek yol edinmeliyiz biz. Onun Kur’an eksenli yolculuğu hepimiz için referans kaynağıdır” sözleriyle Siyer-i Nebi’nin Müslümanlar için ne kadar vazgeçilmez olduğuna işarette bulundu.

Kimsesizlere, muhtaçlara, çocuklara her zaman ilgi gösterip yanında yer veren Hz. Muhammed Efendimizin gençleri adeta baş tacı eylediğini belirten Aydın, mesajının son bölümünde şunları kaydetti: 

“Mevlid-i Nebi Haftası’nın ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ konulu olması bu yüzden çok anlamlıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz milletimizin dinamik unsurudur. Güvenli geleceğimiz için biz yetişkinlerin olduğu gibi çocuklarımız ve gençlerimizin de Güvenilir Hz. Muhammed’den alacağı nice güzel örnekler vardır. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinizi tebrik ediyor; İslâm âleminin birlik, beraberlik ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.”    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.