İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Türkiye Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıldönümünde asil milletimizin büyük bayramını yürekten kutluyor, bin yıllık anavatanımızda milli şuur ve hür irademizle devletimizin ilelebet payidar olmasını temenni ediyorum.”
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayımladığı kutlama mesajında, “Türkiye Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıldönümünde asil milletimizin büyük bayramını yürekten kutluyor, cumhurun hür iradesiyle ilelebet payidar olmasını diliyorum” dedi.

Aydın, “Cumhurbaşkanlığı forsunda temsil edildiği üzere şanlı mazisiyle iç içe olan Türkiye Cumhuriyetimiz, on altı yıldızın ortasındaki hiç sönmeden parlayacak güneşimizdir” ifadesiyle Büyük Hun İmparatorluğu’ndan Osmanlı İmparatorluğu’na tarihimizdeki bağımsız on altı büyük Türk devletinin ardından 29 Ekim 1923’te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin, istiklal ve istikbal kararlılığından asla vazgeçmeyeceğini vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın, en büyük milli bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlığımızı korumak için canlar feda ederek İstiklal Savaşı veren asil bir milletiz, büyük fedakârlıklar üzerine inşa edilmiş büyük bir devletiz biz. Millet Meclisimiz tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘İlk Cumhurbaşkanı’ olarak seçilen Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.

Varlık nedenini oluşturan temel değerlere yabancılaşmadan, sömürgeci egemen güçlerin kirli planlarına sağlam iradeyle karşı durarak tarihi yeniden inşa eden yiğit dava erlerimizin aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Bize tertemiz bir mazi ve bağımsız bir vatan bırakan tüm şehitlerimize dua ve niyazla Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık, sıhhat, afiyet diliyorum. 

Türkiye Cumhuriyetimizin 95’inci kuruluş yıldönümünde asil milletimizin büyük bayramını yürekten kutluyor, bin yıllık anavatanımızda milli şuur ve hür irademizle devletimizin ilelebet payidar olmasını temenni ediyorum.”

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.