İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Trafikte tek yanlış tüm doğruları götürür”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Trafik Genel Eğitim Planı kapsamında gerçekleştirilen trafik eğitim programlarımıza 700 öğretmenimiz katıldı.
“Trafikte tek yanlış tüm doğruları götürür”

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, yeni eğitim öğretim yılı seminer çalışmalarının yanı sıra trafik kazalarına dikkat çekmek ve trafik kurallarına uyma konusunda toplumsal bilinci artırmak amacıyla Trafik Genel Eğitim Planı kapsamında temel eğitim kurumlarımızdaki öğretmenlere yönelik eğitim programları düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü polis memuru Mehmet Candan’ın etkileşimli sunumlarıyla ilçemizdeki Kültür Koleji ve MEV Okulları konferans salonlarında gerçekleştirilen trafik eğitim programlarına resmi ilkokul, ortaokul ve okul öncesi eğitim kurumlarımızdan 700 öğretmenimiz katıldı.

Emniyet kemeri ve önemi, hız, alkollü araç kullanımı, dönüş kuralları, şerit izleme ve değiştirme kuralları, kavşaklarda geçiş kuralları, durma ve duraklama park etme kuralları hakkında geniş açıklamalar yapan Candan, tek yanlışın tüm doğruları götürdüğü trafikte güvenliğin sağlanması için eğitim lideri öğretmenlerimizin doğrudan katılım ve katkılarının önemine işaret etti. 

 

16-10-201816-10-2018

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.