İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın bilim şenliğinde

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın, “Haydi Bilimle Aydınlanalım” Bilim Şenliğine katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın bilim şenliğinde

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de işbirliği içinde bulunduğu TÜBİTAK 4007 “Haydi Bilimle Aydınlanalım” Bilim Şenliği, 5-6 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Kampüsünde gerçekleştirildi.

Bilim insanlarıyla toplumun her kesimini bir araya getirerek, etkileşimli etkinliklerle bilimsel farkındalığı artırmayı hedefleyen şenliğin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın, tüm alanlarda yapılan bilimsel çalışmalarla ilgili ülkemizde bir “bilim bankası” tesis edilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna (TÜBİTAK) işarette bulunan Aydın, “Yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı vizyonuyla ülkemizdeki bilim ve teknoloji politikalarına önemli oranda katkı sağlayan TÜBİTAK, sözünü ettiğimiz bilim bankasını oluşturacak en önde gelen kurumumuzdur” diye konuştu.

Aydın, “Dünyanın en zor sınavlarından olan ve genelde üç harfle kodlanan sınavları yüksek puanlarla aşarak eğitim öğretim kurumlarımıza gelen öğrencilerimiz, dehâ seviyesinde araştırma ve çalışmalara imza atmaktadır. Kurulduğu günden bugüne kadar ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet etmeyi ve rekabet gücünü artırmayı hedefleyen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, yetişen dehâlarımızın beyin göçüyle ellerimizin arasından kayıp gitmemesi için bilim yolunda verdiği takdir edilecek desteklerini taçlandırmalı ve ihtiyaç duyulan bilim bankasını bir an önce tesis etmelidir” değerlendirmesinde bulundu. 

“Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen bilim şenliğinde İstanbul Valiliği, Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kaymakamlığı, Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde olmaktan büyük onur duydum” sözleriyle duygularını paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın, şenliğin hedefine ulaşmasını diledi.

 

 

09-10-201809-10-201809-10-201809-10-201809-10-2018

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.