İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ve Uyum Haftası Mesajı

2018-2019 eğitim öğretim yılı uyum haftası ve başlangıcı vesilesiyle başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, okul yöneticilerimize, tüm Milli Eğitim camiamıza sağlık ve başarılar diliyorum
Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ve Uyum Haftası Mesajı

Cehalet karanlıklarından hicretle bilgelik aydınlığına ulaşmayı hedefleyen büyük medeniyet yolculuğumuzun yeni bir evresine daha başlıyoruz bu hafta…

Bu yolculuğun onurunu baş tacı ederek marifete talip olmak için var gücümüzle çalışacağız, çok çalışacağız, daha çok çalışacağız...

17 Eylül 2018’den 14 Haziran 2019’a kadar sürecek olan 2018-2019 eğitim öğretim yılının uyum haftası bugün başlıyor.

“Gelin, gülle başlayalım atalara uyarak” misali, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iyi dileklerimizi büyük milletimizle paylaşıyoruz: Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı, uğurlu, medeniyet hedeflerimize uyumlu olsun.

10-14 Eylül 2018 haftasında ülkemiz genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye başlayacak 4 milyona yakın öğrencimiz yeni eğitim öğretim yılına “merhaba” diyecek.

Öğrencilerimizin eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla hafta boyunca tüm okullarımızda uyum eğitimi yapılacak.

Okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin hayatına dokunmak ve onların kahramanı olmak için hazırladıkları programların ve özverili çalışmaların verimli olmasını diliyorum içtenlikle... Temiz yüreklerine kutsal emeklerini katan, her ferdin şahsi tarihinde izleri bulunan, bilgi-görgü-erdemle çocuklarımızı nakış nakış işleyen tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, yeni eğitim öğretim yılında hepinize sağlık ve başarılar diliyorum. Eğitim, bireyi tüketim objesi olmaktan çıkarıp üreten birey yapar. Siz her şeyin en iyisine lâyıksınız, ancak reklam ve tüketim kültürü ile ailelerinizi zor durumda bırakmayın lütfen. Atatürk’ün “Eğitim, çocuğu sevmekle başlar” vecizesinde ifade edildiği üzere sizi çok seviyoruz.   

Kıymetli velilerimiz, öğrencilerimizin okula uyumu ve eğitim öğretim çalışmalarımızın verimliliğiyle ilgili gönüllü seferberliğiniz için şükran ve saygıyla sizi selamlıyorum. İlgi ve yeteneklerine yakinen tanık olduğunuz çocuklarınızı baskıyla değil sevgiyle doğru istikamete yönlendiriniz, hep birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler yaşayınız.  

Yeni eğitim öğretim yılına başlamanın sevincini yaşadığımız bugünlerde; “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız” ilkesiyle eğitim ve kişisel gelişim yolculuğumuza yön veren Hz. Muhammed’in kutlu hicretinin yıldönümünü de idrak ediyoruz. Bu vesileyle barışa, bilgeliğe ve medeniliğe yönelişin benzersiz örneği nebevi hicretin 1440’ıncı yıldönümünü tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılında başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, okul yöneticilerimize, tüm Milli Eğitim camiamıza sağlık ve başarılar diliyorum.

 

                                                                                                          Emrullah AYDIN

 

                                                                                              Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.