İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Yıl Sonu Mesajı

2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle yeni öğretim yılına kadar mola veren tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yoğun çalışmalar ve tatlı heyecanların ardından sona eren 2017-2018 eğitim öğretim yılının siz ve ülkemiz için verimli geçtiğini umarım. Uzun süreli emek ve çalışmalarınızın sonuçları karnelerinize yansıdı, sevinenlerin yanı sıra üzülenleriniz de oldu belki…

Ancak önemli olan, üzerinize düşen sorumlulukların farkında olmanız ve bütün bir hayat başarısı için çalışma azminizi artırmanızdır. Bu nedenle tatil döneminde bir yandan dinleniyorken diğer yandan da eksiklerinizi gidermek için planlı çalışarak zamanı verimli kullanmanız gerekecektir.  

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Bilgi ve birikimlerinizle sevgili öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizi samimiyetle tebrik ediyorum. Millet olarak hedeflediğimiz maddi kalkınmanın yanı sıra kadim medeniyetimize dayalı manevi kalkınma hamlemiz, özenle yetiştirdiğiniz öğrencilerimiz sayesinde başarıya ulaşacaktır.

Gençliğimizin vatanımıza, milletimize, geleceğimize sahip çıkacak şuur ve sorumluluk içerisinde yetiştirilmesinde, liderliğini yaptığınız eğitimin rolü büyüktür. Özü sağlam, sözü doğru, gözü tok, gönlü zengin, barıştan yana, zulme karşı onurlu gençlerimiz, ruh ve bedence sağlıklı ve güçlü oldukça milletimiz de güvende olacaktır.

Kıymetli Velilerimiz,

Gözbebeğiniz gibi korumaya özen gösterdiğiniz evlatlarınızı gözünüz arkada kalmayacak bir güvenle okullarımıza emanet ediyorsunuz. Kurumlarımıza olan ilgi ve itimadınız bize şevk veriyor, eğitimde hedeflediğimiz iyi insan yetiştirme çabalarımızı katbekat güçlendiriyor. Sevgili öğrencilerimizin iyi olma hallerini birlikte artırmaya özen göstermeliyiz.

Her vesileyle önemle hatırlatıyoruz ki yegâne başarı ölçüsü not değildir, insanlık başarısı karneyle sınırlanamaz. Kendi evladınıza kendi elinizle başarısız damgası vurmayınız. İçindeki cevheri keşfederek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hayat başarısını daha açık ortaya koyabilecek sahalara yönlendiriniz.      

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim öğretim camiamıza sağlık ve sevinç dolu tatiller diliyor; sevgi ve saygıyla tüm milletimizin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.

 

Emrullah AYDIN

 

       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.