İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah AYDIN’IN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Hayatımızın her anında varlıklarına muhtaç olduğumuz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi dileklerimle saygıyla kutlarım. Hemcinstir kadın ve erkek, her ikisiyle birlikte var olur insanlık… Toplum hayatımızın temelinde ailemiz vardır, onun da merkezinde kadınlarımız ve erkeklerimiz. Ancak inkârı mümkün olmayan bir gerçek vardır ki tüm değerlerimizin güvenle gelecek nesillerimize aktarılmasında kadınlarımız başroldedir. Kahraman şehitler, gaziler yetiştirmiştir vatanperver kadınlarımız, milletimizin istiklal ve istikbalini muhafaza için… Biliriz ki en büyük saygıyı, en samimi anmayı hak edenler, şehitlerimizin saygıdeğer anneleri, cefakâr eşleridir.

Kadın onurunu zedeleyen her saldırı, ona kalkan her el aslında bütün insanlığı hedef almaktadır. Kadına yönelik şiddet, ailenin de toplumsal dokunun da zehirlenmesine yol açar. Atasözü misali şu söz asla unutulmamalıdır: “Bu ülkenin kadınlarını yanına alanın sırtı yere gelmez, karşısına alan da iflah olmaz.” Anamızın ak sütüdür tattığımız ilk helal gıda, şefkatli ana kucağında öğreniriz candan duyguların anlam ve önemini… Cennet, annelerimizin ayakları altındadır; aile ocaklarımızın dağ gibi kadınları da kılar yuvalarımızı bu dünyada cennet. Yedi Güzel Adam’ın merhum şairi Erdem Bayazıt, “Yürekleri Akdeniz gibi geniş, soluğu Afrika gibi sıcak” diye tarif eder Anadolu’muzun hürmete lâyık kadınlarını ve ekler: “Yaslandın mı çınar gibidir onlar, sardın mı umut gibi.”

Bu duygu ve düşüncelerle memleketimizin gönlü temiz, iradesi sağlam, eli bereketli, duruşu asaletli, başı dik, yüreği pek kadınlarını bir kez daha saygıyla selamlıyor; 8 Mart Kadınlar Gününü kutluyorum.

 

 

Emrullah AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.