İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bilge kişilikleriyle ufkumuzu sonsuzluk âlemine açan saygıdeğer öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

UFKUMUZU SONSUZLUK ÂLEMİNE AÇAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE...

Medeniyet değerlerimizi dünden bugüne ve yarınımıza taşıyan, bilge kişilikleriyle ufkumuzu sonsuzluk âlemine açan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbî duygularımla kutluyorum. Hepimizi insanlık âlemine faydalı bireyler kılmak için fedakârca çalışan saygıdeğer öğretmenlerimizin tüm günleri kutlu, ömürleri sağlıklı ve mutlu olsun.

Hayata dair her konuyu “Oku!” emriyle gündem başına alan medeniyetimiz, bilenlerle bilmeyenleri asla bir tutmaz. Hayatımızın her safhasında bilmek, ilim öğrenmek şarttır bizim için... İlk insandan son insana, hayatımızı anlamlı kılan en etkileşimli eylemdir eğitim öğretim. Beşikten mezara, hayat boyu sürer gider bu etkileşim. Öğretmenler ile öğrenciler arasındaki ilişkiler, etkin ve kalıcı öğrenmenin temelini oluşturur. Öğrenen de mutlu ve umutludur, aynı zamanda öğreten de... Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin hem akıllarına hitap eder hem de duygularına... Aklımıza sevgi ve şefkat, emek ve özveri gelir öğretmenlerimizi her andığımızda... Zihnimize ve gönlümüze giren öğretmenlerimiz, anne babamız gibi, unutulmaz hayat örneklerimizdir bizim. Maarif davamızın merhum mütefekkiri Nurettin Topçu Hocamızın ifadesiyle, “Farkında olsun olmasın, her ferdin şahsi tarihinde muallimin izleri bulunur.”

Engin bilgi, deneyim ve irfanınızla çocuklarımızı geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimiz,

Milletimizin evlatlarını ulvi değerlerimizle yetiştirmek uğruna özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum.İyi bilmeliyiz ki millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; muasır medeniyetler seviyesini aşmamızda en büyük pay hiç şüphesiz size ait olacaktır. Bin yıllık anavatanımız Anadolu’muzdaki birlik ve dirliğimizin tesisinde etkin rolünüzü asla göz ardı edemeyiz. Gönül dünyamızın dört bir yanından derlenen her bir sözünüz, doğrudan yüreğimizin ve zihnimizin derinliklerinde müstesna yerini almaktadır. Eğitim öğretim camiamızın yılmaz kahramanları olarak akıllarımızı bilgiyle kalplerimizi de erdemle nakış nakış işlemektesiniz. Erdemli kişilik ve karakterimizin, güçlü irade ve bilincimizin vazgeçilmez mimarları sizlersiniz.

Kutsal emeklerinizden doğan haklarınızı temiz yüreklerinizle helal etmenizi her birinizden diliyor; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tekrar kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor; ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.

  

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.