İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah AYDIN’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah AYDIN’ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının coşku, sevinç ve heyecanını en yoğun şekilde yaşadığımız bugünlerde, taze umutlar ve güçlü adımlarla hedeflerimize ulaşma yolunda geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimize, destek ve yardımlarıyla her an yanımızda olan kıymetli velilerimize, Milli Eğitim camiamızın kahramanı değerli öğretmenlerimize sağlık ve başarılar diliyorum.

 GELECEĞİMİZE GÜVENLE YÖN VERECEK BİREYLER YETİŞTİRMEK

Milli Eğitim sistemimizin başta gelen hedefi; milli, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, vatanımızı ve milletimizi seven, hak ve hukuka saygılı, sorumluluklarını yerine getiren, bilgili, becerikli, ahlâklı, çalışkan ve üretken iyi insanlar yetiştirmektir.

Kadim medeniyet mefkûremiz, doğru bilgi ve güzel davranışı öngören eğitim temellidir. İstiklal ve istikbalimize uzanan elleri her defasında hür iradesiyle kıran asil milletimizin güvenli geleceği, refahı, ilim ve medeniyet yolundaki üstün başarıları için eğitim öğretim faaliyetlerimizin niteliği hayati önem taşımaktadır. Ülkemizin hızla kalkınmasının yolunu açabilmek için her ferdimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geliştirerek hayata hazırlamakla yükümlüyüz. İftiharla ilan etmeliyiz ki Bakanlığımızın bu yükümlülüğü gerçekleştirmeye uygun ortamı sağlayacak tam gün eğitim hedefi Bakırköy’ümüzde bütünüyle fiiliyata geçirilmiş, böylece ikili eğitim uygulaması ilçemizde sona ermiştir. 

Köklerimizden kopmadan, bizi biz kılan varlık değerlerimizden sapmadan, içi boş taklitçilik kolaycılığına da kapılmadan her koşulda bilmeye, öğrenmeye, araştırmaya önem vermeliyiz. Tanık olduğumuz sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler, geleceğimize yön verecek bilinçli ve donanımlı bireylerin yetiştirilmesini gerektirmektedir. Nüfus olarak 80 milyona ulaşan büyük Türkiye ailesinin eğitim öğretim sorumluluğunu üstlenen Milli Eğitim Bakanlığımız -logosundaki açık kitap ve yanan meşaleyle de resmettiği gibi- eğitimle ilgili her alanda yenilik, güncelleme, geliştirme çalışmalarını önemsemekte ve sürdürmektedir.  

Söz konusu reform çalışmaları, eğitim sistemini oluşturan temel unsurların başında yer alan ve bireyi topluma, toplumu da bireye feda etmeme esasına dayanan öğretim programları üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bilgi düzeyinin ölçülmesinden öte, bilginin birey için taşıdığı anlam ve değere odaklanan eğitimde yeni yaklaşımlar; öğrenmek için soran, cevap arayan, analiz ve sentez yapabilen, problem çözebilen, eleştirel ve inovatif düşünebilen, bilim ve teknolojiyi etkin kullanan, bilişsel yeterlilik ve kişisel becerileriyle uluslararası rekabette de kendini kanıtlayacak genç kuşağımızın önünü açacaktır. Umuyoruz ki eğitimde düzenlemeler kapsamında, yaratılışı gereği birçok beceri ve yeteneğe sahip olan çocuklarımızın TEOG benzeri kadük sınavlarla başarısız sayılarak heba edilmesinin de önüne geçilecektir.

           Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılımızda hedeflerimize ulaşma yolunda geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimize, destek ve yardımlarıyla her an yanımızda olan kıymetli velilerimize, Milli Eğitim camiamızın kahramanı değerli öğretmenlerimize sağlık ve başarılar diliyorum.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.