İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın’ın Bayram Kutlama Mesajı

26 Ağustos 1071 Malazgirt ve 30 Ağustos 1922 Dumlupınar zaferlerimizin onur ve sevinciyle büyük milletimizin Zafer ve Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın’ın Bayram Kutlama Mesajı

MALAZGİRT’TEN DUMLUPINAR’A...

ANADOLU’YU VATAN KILAN KUTLU DAVA ERLERİNE SELAM

 

Tarihin ilk dönemlerinden itibaren güvenli bir liman olarak insanlık âlemine kucak açan Anadolu’muz, bin yıllık vazgeçilmez anavatanımızdır. “Güneşin doğduğu topraklar” nâmıyla anılan eşsiz vatan coğrafyamız, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki gönül coğrafyamızın da bin yıllık koruyucu kalkanı ve sarsılmaz kalesidir.

 Kutlu dava erlerimizin Sultan Alparslan önderliğinde 26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te Cuma namazı sonrasında açtığı kapıyla yurt edindiğimiz bu verimli topraklar; asırlarca cihana hükmeden nice ulu hakanlarımızın, yedi düveli dize getiren kınalı kuzularımızın, evladını vatana kurban yetiştiren eli öpülesi analarımızın babalarımızın, ezan dinmesin bayrak inmesin diye kazmasıyla küreğiyle düşmana geçit vermeyen cefakâr ninelerimizin dedelerimizin diyarıdır. Selam olsun bu kutlu davanın rahmete ulaşan erlerine...

           Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bereketli Anadolu toprakları; Cuma namazı sonrasında hatimler ve dualarla açılan ilk Büyük Millet Meclisimizin denetimindeki Milli Mücadele’deistiklal ve istikbalimizin muhafızı kahraman Mehmetçiğimizin, tüm vatan sathında başlatılan bu mücadeleyi başarıyla sevk ve idare eden cesaretli komutanlarımızın, Büyük Taarruz’la püskürttüğü can düşmanlarımızı 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da meydan muharebesiyle yurdumuzdan atan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’lerin hayat kaynağıdır. Selam olsun istiklal ve istikbal muhafızlarımızın rahmete kavuşan erlerine...

 

“Ecdâdını, zannetme, asırlarca uyurdu; / Nerden bulacaktın o zaman eldeki yurdu? 

            Üç kıt’ada, yer yer, kanayan izleri şâhid: / Dinlenmedi bir gün o büyük nesl-i mücâhid.”

                                                                                                           (Mehmed Âkif Ersoy)

              Asırlar boyunca çıkarları için dünyanın maddi değerlerini hesapsızca sömüren, aynı zamanda manevi değerleri de acımasızca yok eden zalimlere korkusuzca “Dur!” diyerek can ve cananını din ve vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Varlık nedenini oluşturan temel değerlere yabancılaşmadan, sömürgeci egemen güçlerin kirli planlarına sağlam iradeyle karşı durarak tarihi yeniden inşa eden kahraman dava erlerimizin aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum.

 Şanlı tarihimize damgasını vuran 26 Ağustos 1071 Malazgirt ve 30 Ağustos 1922 Dumlupınar zaferlerimizi onur ve sevinçle kutluyor; ulvi değerlere kurban olma yolunda bir an bile tereddüt göstermeyen büyük milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum. 

 

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.