İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Emrullah AYDIN’ın 1. Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Emrullah AYDIN’ın 1. Yarıyıl Mesajı

Değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım,

2015-2016 Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Yaklaşık dört ay süren birinci yarıyıl boyunca yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklarımıza bilgi, beceri ve davranış konusunda verdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Öğrencilerimiz doğru ellerde, doğru hedeflere yönlendirildiği zaman çağın bilgilerini edinmiş,  milli değerleriyle donanmış, kendine güvenen bireyler olarak geleceğe emin adımlarla yürüyecektir.

Bu anlamlı yürüyüşün en büyük mimarı elbette öğretmenler olacaktır. Bakırköy İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin, bilgi, beceri ve tecrübeleriyle gençliğimizin bilgi toplumunun değerli üyeleri olarak  yetişmesi  konusunda  çabalarını esirgemediklerinden eminim.

Öğretmen arkadaşlarım.

Çabalarınız yurdumuzun geleceği için anlamlı ve değerlidir. Bu vesile ile Bakırköy İlçemizde görev yapan siz idareci ve öğretmenlerime teşekkürler ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz.

Sizlere her zaman en iyisini vermek en büyük amacımızdır. Bilginin en iyisini, davranışların en faydalısını, becerilerin en anlamlısını, ahlak ve değerlerimizin en güzelini vermek en önemli görevimizdir.  Bu amaçla eğitim yöneticileri olarak bakanlık teşkilatından başlayarak her kademede görev yapan arkadaşlarımızla gece gündüz çalışmaktayız. Ülkemizin geleceğini kurmak için eğitimin en önemli güç olduğunu biliyoruz.

Siz değerli öğrencilerimizi seviyoruz. Sizlerin en yüksek donanımla geleceği kuracağınıza inanıyoruz. Sizlerin de çok çalışarak emin adımlarla bayrağı devralacağınız günleri sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz.

   Sevgili Gençler,

Gelecek sizin ellerinizde yoğrulacak ve şekillenecektir. Hedefiniz yoksa fırtınada sallanır, yolunuzda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden rehberleriniz olan öğretmenlerinizi, büyüklerinizi, anne ve babalarınızı ve yurdumuzu  bu günkü   kalkınmasına taşımak için çaba gösteren ecdadımızı her zaman yanınızda hissetmelisiniz.

 Bu his, sizlere kuvvet, heyecan ve cesaret verecektir.  Her zaman daha çalışmak, daha çok bilmek ve sosyal yönü güçlü bireyler olmak çabası içinde olmalısınız.

Sadece ders çalışan bireyler olmak eğer sosyal becerilerle donanmamışsa başarıyı getirmez. Spor,  güzel sanatlar, edebiyat, müzik, bilişim teknolojileri alanında da kendinizi donatmalısınız. Çağın ihtiyacı olan gençlik sizsiniz ve çağa damga vuracak cevhere sahipsiniz.

Hepinizi çabanız ve çalışmalarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

 

 Çok kıymeti velilerimiz.

Çocuklarımız değerlidir. Sizin ve yurdumuzun geleceğidir. Onları seviyoruz. Onları okutmak için gösterdiğiniz özverinin karşılığını alacağınızdan emin olunuz. Onların iyi insan olması için okullarda

gösterilen eğitim çalışmalarına verdiğiniz desteğe teşekkür ediyoruz. En değerli varlıklarınız olan çocuklar için umut besliyor, gelecek hayalleri kuruyorsunuz. Aile, okul işbirliği ile başarılı olacağımıza inanıyoruz. Gerek okulda, gerekse evde çocuklarınıza zaman ayırınız. Onların büyüme çağındaki davranış değişikliklerini anlayışla karşılayın. Onlarla konuşun. Onların sosyal ortamlarda sağlıklı iletişim kurmalarına desek olmaya çalışın. Onları sıkmayın. Arkadaşlık ilişkilerini kısıtlamayın. Ama kimlerle arkadaşlık kurduğunu gözlemleyin. Vatan, millet ve değerlerimizle ilgili duygularına yardımcı olun.

 

 Hep birlikte yeni ve güzel bir gençlik yetiştirme çabasında hep beraber olmak ümidiyle tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.