İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRULLAH AYDIN’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRULLAH AYDIN’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

                              CUMHURİYET BİRLİK VE KARDEŞLİKLİK BAYRAMIMIZDIR

         Kurtuluş Savaşımızın önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet’in ilanının 92. Yıldönümünün tüm milletimize birlik, beraberlik ve kardeşlik getirmesi dileklerimle kutluyorum.

        Şanlı tarihimizin en zorlu mücadelelerinin verildiği Kurtuluş Savaşı sürecini iyi okumak ve anlamak gerekir. “Hasta adam” olarak nitelendirilen Osmanlı İmparatorluğunun zayıf düşürülmesi, Batı dünyasının iştahını kabartmış, koca imparatorluk parsel parsel bölüşülmeye başlanmıştı bile. Ülkenin, milletin zor anını zafiyet olarak gören ihtilaf devletlerinin bu hain planını milletin azmi ve kararlılığı bozuyor ve şanlı tarihimize yeni bir zafer ekleyerek Cumhuriyetle yeniden diriliyordu. Bu mücadelenin verilmesinde en büyük silahımız “birlik-beraberlik ve kardeşliğimiz” olmuştur. Zaten Cumhuriyet kelimesinin etimolojisinde de tam da bu anlam vardır. Beraber olmak, bir olmak, diri olmaktır.

       Değerli öğrencilerimiz, sevgili gençler; tarihimizi sadece sınavları geçmek, başarılı olmak için öğrenmenin ötesine taşıyıp, yiyeceği ekmeği, giyeceği çarığı dahi zor bulabilen dedelerimizin, analarımızın, atalarımızın mücadele heyecanı ve azmini yaşayarak öğrenmeliyiz. Bu cennet vatanı soğuk ve uykusuz geçirdikleri gecelerin sabahlarında, canları ve kanları ile muhteşem bir final yaparak bize emanet ettiklerini unutmayalım. Hiçbir zorluk ve acı sonsuz olmadığı gibi hiçbir rahatlıkta sonsuz değildir. O halde tarihimizden uzaklaşmadan geleceğimizi hep birlikte planlamalıyız. Günümüzün Tv. ve internet illüzyonu sizleri bu gerçeklerden uzaklaştırmamalı.

      Kahraman ordularımızın ve milletimizin verdiği mücadele sonrası, yeni bir devleti bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetin daha nice yıllar birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak kutlanması dileklerimle, iyi bayramlar diliyorum.

 

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.