İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın´ın Yarıyıl Mesajı

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın´ın Yarıyıl Mesajı

Bir eğitim ve öğretim döneminin birinci dönem sonuna geldiğimiz bu günde yarıyıl tatiline başlamış bulunmaktayız.  

Değerli Veliler,

Çocuğunuzla bir anne-baba olarak iletişim kurunuz ve onu anlamaya çalışınız. Onları anlamanın en güzel yolu empati yapmaktır.  Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun onu sevdiğinizi göstermeli, başarısızlığını başka çocuklarla kesinlikle kıyaslamayınız. Başarılı olan çocuğun ödüllendirilmesi  motivasyonunu daha da arttıracaktır. Ancak notlar beklenildiği gibi olmasa da çocuğunuzun bugüne kadar gösterdiği çaba için bir tatili hak ettiğini unutmamalısınız. Eksikler varsa bunda hepimizin payı olduğunu düşünerek değerlendiriniz. Çocuklarımızın başarısızlık nedenlerini hoşgörü, sevgi ve sabırla paylaşıp değerlendirdiğimizde, kırık notların da düzeleceğine inanıyorum. Unutmayın ki eğitim öğretim faaliyetlerinde anne-babanın öğrenciyi yakından takip etmesi, ilgilenmesi, öğretmenleri ile sürekli diyalog halinde olması büyük önem taşımaktadır.  

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Her alanda gelişmeyi ve bilgi edinmeyi fırsat bilip, bilimden ve teknolojiden ekonomik ve toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilenmek, dünyadaki saygınlığımızı attırmak, en önemli görevimiz olmalıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, hayatlarında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerilerin kazandırılması için büyük gayret sarf ettiniz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.   

Sevgili Öğrenciler, Eğitim,

sadece öğretmenlerin çocuklara anlattıklarıyla değil, çocukların fiziksel ve sosyal çevrede geçirdikleri yaşantılarla da gerçekleşir. Tatil bir dinlenme süreci olduğu kadar, değişik etkinliklerin de yapılabileceği bir zamandır. Araştırma, inceleme, gözlem yapma ve en önemlisi de bol bol kitap okumaya yönelmelisiniz. Çünkü okuma ve anlama yeteneğini geliştirmeden hiçbir derste başarılı olmanız mümkün değildir. Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluktur. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun kaliteli düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Size her zaman güvendiğimi bilmenizi isterim.  

Bu düşünce ve duygularla, değerli yönetici ve öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin, değerli velilerimizin 2014-2015 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum…

  

 

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                         Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.