İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 99. Yılı Kutlu Olsun

İstiklal ve istikbal destanımız sonunda başımıza taç yaptığımız Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü Kutlu Olsun.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 99. Yılı Kutlu Olsun

İstiklal ve istikbal destanımız sonunda başımıza taç yaptığımız Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümünü kutluyor ve 100. Yılımıza yaklaşmanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Asırlardır hürriyetinden bağımsızlığından taviz vermeyen asil bir milletin adeta küllerinden yeniden doğmasının, bir milletin şahlanışının nişanesidir Cumhuriyet. İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh,  99 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk '' Cumhuriyet, kendisine bağlı olanları en ileri aşamalara götüren imkanları verir.'' demiştir. Bu bilinçle köklü tarihimizden, kadim değerlerimizden aldığımız güçle, Cumhuriyetimizin ışığında eğitim alanında güçlü yarınlar inşa etmek, gelecek kuşakları ilim irfanla donatmak, fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirmek gayemizle var gücümüzle çalışıyoruz.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Bayramımız kutlu olsun.

Yüzyıllar Yaşa Cumhuriyet

 

Muhammet Fatih Çepni

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.