İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''ERASMUS+ GLOBAL GENÇ GİRİŞİMCİLER'' PROJESİ

Avrupa Birliği Erasmus+ KA227 Yaratıcılık için Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında, müdürlüğümüzün ortak olarak katıldığı 'Global Genç Girişimciler' projesi devam ediyor.
''ERASMUS+ GLOBAL GENÇ GİRİŞİMCİLER'' PROJESİ

ERASMUS+ GLOBAL GENÇ GİRİŞİMCİLER

Avrupa Birliği Erasmus+ KA227 Yaratıcılık için Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında, müdürlüğümüzün ortak olarak katıldığı 'Global Genç Girişimciler'

projesi devam ediyor.

Sloganı 'Yaratıcı Ol, Büyük Düşün, Küçük Başla, Hızlı Hareket Et' olan proje, ortaöğretim öğrencileri arasında yaratıcılık ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak ortaöğretime yönelik 'Girişimcilik Eğitim Modeli' ortaya koymayı hedeflemektedir. Bu eğitim modeli, öğrencilerin fikirlerini değere dönüştürmelerine ortam hazırlayarak, onların kendi küçük işletmelerini kurabilen ve ülkelerinin yerel ekonomilerinin gelişimine katkıda bulunan yaratıcı gençler olmasına katkıda bulunacaktır.

Global Genç Girişimciler Projesi' açılış toplantısı İspanya'nın Salobreña kasabasında 6-7 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Toplantıda ortakların iş bölümü ve yapılacak faaliyetler gözden geçirilerek, çalışma takvimi revize edildi. Yönetici ve öğretmen eğitim etkinlikleri 17-21 Ocak 2022'de Hollanda Batı Hint Adaları Sint Maarten 17-21 Ocak tarihleri arasında Hollanda'nın Karayiplerdeki toprağı Sint Maarten Karayiplerde yapıldı.

Eğitim etkinlikleri kapsamında iyi bir girişimci olmanın gerekliliklerini ve temel bilgileri öğrenildi. Bir şirket kurulumundan, ürünün pazarlamasına kadar geçirilen tüm süreç ve aşamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca, katılımcı ülkelerin eğitim müfredatlarındaki girişimcilik dersleri ve çalışmaları hakkında bilgi edinildi.

Sint Maarten'in IB Eğitimi veren en prestijli okullarından biri olan Sint Dominic Lisesi ziyaret edilerek girişimcilik dersi gözlemlendi. St. Martin Üniversitesi ziyaret edilerek üniversite kampüsü gezildi. İşletme ve Otelcilik Bölüm Başkanı Bay Jan van Beek, adadaki konaklama ve turizm durumu, üniversitede sunulan programlar ve iş ve girişimciliği nasıl geliştirebileceğimiz hakkında sunum yaptı. Ayrıca, Sint Maarten'deki 11 farklı eğitim sistemi hakkında genel bilgi verdi. İlk öğrenci hareketliliği 29 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Londra'da yapıldı. Eğitimde öğrencilere uygulamalı girişimcilik ve teknolojiyi kullanma eğitimleri verildi. Öğrenciler arasında üreticilik ve girişimcilik kültürünü teşvik etmek, okullar için üreticilik ve girişimcilik yönetim modeli geliştirerek ortaöğretimde girişimcilik ekosistemi oluşturmayı hedefleyen projenin ikinci öğrenci eğitimleri 5-10 Aralık 2022 tarihlerinde Estonya'nın Talinn şehrinde gerçekleşecektir.

 

 

13-10-202213-10-202213-10-202213-10-202213-10-2022

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.