İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencimiz Azra Ayral'a Yılın Çırağı Ödülü

Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezi öğrencimiz Azra Ayral ''Ahilik Haftası'' etkinlikleri kapsamında ''Yılın Çırağı'' ödülünü alarak ulusal basında da haber olarak yer aldı.
Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencimiz Azra Ayral'a Yılın Çırağı Ödülü

      Usta-çırak ilişkisi günümüzde de yaşatılıyor. Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Azra Ayral da, bu geleneğin yaşatıldığı Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte yılın çırağı ödülünü aldı.

      Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin; ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemiz insan kaynağının geliştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda Mesleki eğitim merkezleri, ülkemizin meslek sahibi insan ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.

 

     Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezimizde MESEM programına kayıtlı öğrenci sayısı son 3 ayda 102'den 656'ya ulaşarak %643 artış göstermiştir.

 VİDEO LİNKİ :  /meb_iys_dosyalar/2022_09/16095241_WhatsApp_Video_2022-09-15_at_22.34.21_1.mp4

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.