İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Güçlü Türkiye için Mesleki Eğitim"

"Güçlü Türkiye için Mesleki Eğitim" ve "Geleceğim Mesleki Eğitimde" vizyonuyla Bakanlığımızca uygulamaya konulan Mesleki Eğitim Merkezi programını tanıtıp avantajlarını anlatmak ve bu yolla programa dahil olacak hedeflediğimiz öğrenci sayısına ulaşmak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor.  


İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni başkanlığında Şube Müdürümüz Sayın Erol Demir  ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin Müdürleri konuya hassasiyet göstererek mesleki eğitim alanındaki fırsatın değerlendirilmesi amacıyla sahada bire bir çalışarak meslek sahibi olmak isteyen gençlerimizi ve vatandaşları meslek liselerine ve mesleki eğitim merkezlerine davet ediyorlar. Bu kapsamda  Bakırköy İlçe Sağlık Müdürlüğüne Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü' nün katılımıyla ziyaret gerçekleştirildi.

 

Geleceğin güçlü Türkiye'sinde, gençlerimizin  mesleğine sahip bir şekilde yarınlara umutla bakması için 'Mesleki ve Teknik Eğitim' Merkezlerinin öneminin vurgulandığı ziyarette geleneksel çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimlerinin de verildiği yerler olan mesleki eğitim merkezlerinin hemen herkes tarafından ulaşılabilir olmasının esas alındığının belirtilerek  okulda sürekli devamsızlık, akademik başarısızlık gibi sebeplerden ötürü eğitimlerini tamamlayamamış olanlara yönelik bir farkındalık oluşturularak bu programa öğrenci kazandırılması hususunda İş birliğiyle çalışmanın önemli olduğu vurgulandı.

#GelecekMeslekiEğitimde

 

22-02-202222-02-2022

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.