İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bakırköy'de Mesleki Eğitim Merkezleri Tanıtım Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor"Bakırköy'de Mesleki Eğitim Merkezleri Tanıtım Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın M.Fatih Çepni başkanlığında Mesleki Eğitim Merkezi Programını tanıtmak amacıyla yapılan iş yeri ziyaretlerine devam edilmektedir.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın M.Fatih Çepni ,beraberinde Şube Müdürümüz Sayın Erol Demir, İkitelli organize sanayi Bölgesi yönetim kurulu başkanı Sayın Mustafa Keskin ziyaret edilerek ilçemiz Meslek Lisesi öğrenci ,öğretmenleri ve mesleki eğitim merkezi ile iş birliği çalışmaları görüşüldü.

 Ziyarette ,Mesleki Eğitim Merkezi Programı kapsamında; Haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün işletmede beceri eğitimi yaparak Meslek Lisesi Diploması ile birlikte çıraklık, kalfalık, ustalık belgesi ve işyeri açma belgesi ile kendi işini kurma imkânı, yaş sınırı olmaksızın ortaokul mezunu herkes için kayıt imkânı, iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta, 9, 10, ve 11. sınıfta asgari ücretin en az %30'u kadar maaş, 12. sınıfta ise asgari ücretin en az %50'si kadar maaş, 33 alan 181 dalda mesleki eğitim fırsatı gibi pek çok imkan ve avantajın olduğu vurgulandı.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.