İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı"Bugün  3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Her birimiz birbirinden farklı özelliklerle dünyaya gelip yaşantılarımızla farklı süreçlerden geçtiğimiz için farklı kimlikler ediniriz. Nihayetinde hepimiz aynı insani ve toplumsal haklara sahip bireyleriz. Ancak hayatta kimimizin bazı engellerle yüz yüze olduğu bir gerçektir. 

 

Hayatta karşımıza çıkan zorlukları aşmak, engelleri ortadan kaldırmak için ellerimizde sihirli değnekler olmasa da birbirimize gösterdiğimiz saygı ve sevgimiz, güler yüzümüz, gelişmiş empati ve yardımseverliğimiz, işe dönük çözümleyici ve kolaylaştırıcı bakış açımız, iyileştirici tutum ve davranışlarımızla ,insani olarak üzerimize düşen sorumluluk ve vazifeleri yerine getirebiliriz.

 

Bu amaçla ;toplumun ve toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi ve engelli bireylerin durumlarına yaşamın her alanında farkındalığı arttırmak için sevgili öğrencilerimizle çeşitli sportif  faaliyetler yaparak  öğrencilerimizin  engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlamaları  ve empati kurmalarını sağlamak amacıyla 60 .Yıl Ataköy Ortaokulunda çeşitli turnuvalar düzenleyip farkındalık oluşturarak farkında olan bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 

 

    Engelli bireylerin hayata tam erişimlerinin sağlanması; onların hayatın her alanında, ilgi ve istidatları doğrultusunda eğitim, kültür, bilim, sanat, spor ve meslek alanlarında, her türlü üretimde aktif rol alabilmeleri ölçüsünde farklılıklarımızla renklenmiş, geleceğe umutla bakan bireyler ve vatandaşlar olarak mutlu bir toplum ve mutlu bir dünya inşa edebiliriz.

    3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığın artmasına, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum. Bu anlamlı günde herkesi engelli bireylerimiz konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya çağırıyorum. Azimleriyle ve hayata tutunuşlarıyla bizlere örnek olan engelli öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, sabırları ve sevgileriyle yanlarında yer alan ailelerine teşekkür ediyorum.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.