İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Müdürlüğümüz İle Medipol Üniversitesi İş Birliğinde"Bakırköy Çocukları Deprem Timi Eğitimi Proje Tanıtımı Ve Duygusal Yükle Başetme Psiko Eğitim Atölyesi " Konulu Çevrim İçi Seminer Düzenlenecektir"Müdürlüğümüz ile Medipol Üniversitesi iş birliğinde ve #2023EğitimVizyonu kapsamında, Uzman Klinik Psikolog Sayın Seher Cömertoğlu ,Gelişim Psikolojisi Uzmanı Sayın Cihan Züleyha Aydın Özdemir 'in anlatımlarıyla "Bakırköy Çocukları Deprem Timi Eğitimi Proje Tanıtımı ve Duygusal Yükle Başetme Psiko Eğitim Atölyesi " konulu çevrim içi seminer düzenlenecektir. 

 

Seminer Hakkında Kısa Bir Bilgilendirme ??

Deprem ülkesinde yaşıyoruz ve biz yetişkinlerin depreme dair bir anısı var. Oysaki  çocuklarımızın beyinleri deprem konusunda tertemiz. Henüz olumsuz bir birikintileri yok. Çocuklarımızın depreme nasıl hazırlanmaları gerektiğini çok önemli buluyoruz. Bu yüzden okul öncesi deprem müfredatı üzerinde çalışıyoruz.

Bakırköy Çocukları Deprem Timi Projesi kapsamında hazırladığımız müfredatta çocuklarımız deneyimleyerek, oynayarak depreme hazırlanıyor. Çocuklarımızın özellikle depreme psikolojik hazırlıklarını önemsiyoruz. Fiziksel hazırlık önemli ancak bunu daha çok yetişkinlere ait olan kısmı olarak kabul ediyoruz. Çocuklarımızın depreme hem psikolojik hem de fizyolojik olarak hazır olmaları çok erken dönemde öğrenmeleri onların deneyimleyecekleri depremlerdeki olumsuz olasılıkları daha az yıkıcı hale getirecektir.

 

Eğitim: 3.5 saat çevrim içi olarak gerçekleşecektir.

 

 

18.11.2021

?? 13.00-16.30

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.