İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GLOBAL GENÇ GİRİŞİMCİLER SINT MAARTEN'DE"GLOBAL GENÇ GİRİŞİMCİLER SINT MAARTEN'DE

 

Erasmus + Yaratıcılık için Ortaklıklar (KA227) kapsamında devam eden Global Genç Girişimciler Projemizin personel eğitim etkinlikleri 17-21 Ocak 2022'de Hollanda Batı Hint Adaları Sint Maarten'de Karayip Gençlik ve Spor Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

5 günlük eğitim toplantısına Birleşik Krallık, Estonya, İspanya, Kuzey Makedonya, Portekiz ve Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi'nden üçer delege katıldı. Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muhammet Fatih Çepni, Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Yılmaz Arslan ve Proje Koordinatörü Sayın Songül Susar İşgüderoğlu katıldı.

 

Eğitim etkinlikleri kapsamında iyi bir girişimci olmanın gerekliliklerini ve temel bilgileri öğrenildi. Bir şirket kurulumundan, ürünün pazarlamasına kadar geçirilen tüm süreç ve aşamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca, katılımcı ülkelerin eğitim müfredatlarındaki girişimcilik dersleri ve çalışmaları hakkında bilgi edinildi.

 

Sint Maarten'in IB Eğitimi veren en prestijli okullarından biri olan Sint Dominic Lisesi ziyaret edilerek girişimcilik dersi gözlemlendi. 

 

 

 

St. Martin Üniversitesi ziyaret edilerek üniversite kampüsü gezildi. İşletme ve Otelcilik Bölüm Başkanı Bay Jan van Beek, adadaki konaklama ve turizm durumu, üniversitede sunulan programlar ve iş ve girişimciliği nasıl geliştirebileceğimiz hakkında sunum yaptı. Ayrıca, Sint Maarten'deki 11 farklı eğitim sistemi hakkında genel bilgi verdi.

 

 

Öğrenciler arasında üreticilik ve girişimcilik kültürünü teşvik etmek, okullar için üreticilik ve girişimcilik yönetim modeli geliştirerek ortaöğretimde girişimcilik ekosistemi oluşturmayı hedefleyen projenin öğrenci eğitimleri Mayıs 2022'de Londra'da gerçekleşecektir.

 

26-01-202226-01-2022

 

 

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.