İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü

Gaziler Günü

Şanlı tarihimiz boyunca bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi canı pahasına koruyan bir millet olarak bu uğurda şehit ya da gazi mertebesine erişebilmeyi gurur ve onur kaynağı olarak gördüğümüz için, girilen mücadelelerden hep zaferle çıkmışızdır.

Anadolu topraklarının vatan kalmasında gaza anlayışı önde gelen değerlerimiz arasındadır ve Gazilerimiz milletimizin aziz emanetleridir. Milli birlik ve beraberlik uğruna canını siper etmiş, bunun nişanını göğsünde gururla taşıyan kahraman gazilerimiz !!

Yaptığınız fedakârlıkları asla unutmuyor ve geleceğimizin teminatı gençlerimize, sizlerin verdiğiniz mücadeleleri öğretmeyi görev biliyoruz.

Tarih bilincini, millî birlik ve beraberlik ruhunu gelecek nesillere aktarmak sorumluluğuyla istiklal ve istikbalimize bugün olduğu gibi yarın da sahip çıkacağız.

Bu toprakları bize vatan kılan bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor,

ebediyete irtihal etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum.Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü19-09-2023

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.