İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Sağlık Günü

Sağlıklı Yaşa, Sağlıklı Yaşlan!
Dünya Sağlık Günü

7 Nisan 1948'de Dünya Sağlık Örgütünün çalışmalarına başlamasına atfen 7 Nisan "Dünya Sağlık Günü" ve bugünü takip eden hafta da "Dünya Sağlık Haftası" olarak kutlanmaktadır. Sağlıklı toplum için toplumun en küçük yapı taşı  bireylerin de sağlıklı olması gerekir. Sağlık alanında Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar takdirle karşılanmaktadır. 

Bakanlığımız bünyesinde ise okullarımızda sağlıklı yaşam için Beslenme Dostu Okul projesi uygulanmakatadır. Ayrıca obeziteye karşı okul kantinlerimizde sağlıklı yiyecek içecek bulunmaktadır. Bakanlığımızın okul öncesinde öğrencilere ücretsiz yemek uygulaması da yine öğrencilerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlamaya yöneliktir. 

Ülkemizin sağlık alanındaki başarıları vatandaşlarımız kadar , tüm dünyanın da ilgisini çekmiştir. Her birey tüm dünyanın neresinde olursa olsun kaliteli sağlıklı bir yaşam hakkına sahiptir.Ülkemiz sağlık çalışanlarını verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, Herkese sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

07-04-2023

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.