İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

İlçe Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millet olarak,  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiğimiz değerin en güzel tezahürlerinden birisidir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan 1920 ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'' diyerek bağımsızlığımızı ve millî irademizin hâkimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklarımızı ülkemizin geleceği olarak görmüş ve Türkiye Cumhuriyetini emanet ederek, millî mücadele ruhunun nesilden nesile aktarılmasını sağlamıştır.  Çocuklarımızın bu emanete sahip çıkacağına, çok çalışarak aklın ve bilimin ışığında tarihimizden aldıkları güçle ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaklarına olan inancım tamdır.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Sevgili Çocuklar; bayramınızı yürekten kutluyor sizleri sevgi ve saygıyla kucaklıyorum.

 

Yolunuz açık, bayramınız kutlu olsun... 

 

 

Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

14-04-2023

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.