İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü
10 Kasım Atatürk'ü Anma

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. Yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Hayatını milletine ve ülkesine adamış milletin azim ve inancından aldığı güç ve destekle tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştur. ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'' derken milletinin cesaretine, inancına güvenmiştir. Bugün Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyetimizin ışığında eğitim alanında güçlü yarınlar inşa etmek, gelecek kuşakları ilim irfanla donatmak, fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirmek gayemizle var gücümüzle çalışıyoruz.

 

 Bugün burada Atatürk'ü anarken onun fikirlerini, bilime ve sanata verdiği önemi, fedakârlıklarını anlıyor ve idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ''Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir." diyerek fikirlerinin anlaşılmasını istemiştir. "Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve düşünceleri,  milli ve manevi değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve karalığımızda bizlerin yolunu aydınlatmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti'ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 85. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.