İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaratıcı Ol, Büyük Düşün, Küçük Başla, Hızlı Hareket Et!

Yaratıcı Ol, Büyük Düşün, Küçük Başla, Hızlı Hareket Et!

Avrupa Birliği Erasmus+ KA227 Yaratıcılık için Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak olarak katıldığı 'United Colors of Young European Businessmen' ? 'Global Genç Girişimciler Projesi'  açılış toplantısı İspanya'nın Salobreña kasabasında 6-7 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

IES Nazari Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Birleşik Krallık, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Portekiz Madeira Adası, Gaziantep, Estonya ve Karayip Adası St Marteen (Hollanda)'den  delegeler  katıldı.  Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, Proje Koordinatörü Songül Susar İşgüderoğlu temsil etti.

Sloganı 'Yaratıcı Ol, Büyük Düşün, Küçük Başla, Hızlı Hareket Et' olan proje, ortaöğretim öğrencileri arasında yaratıcılık ve girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak ortaöğretime yönelik  'Girişimcilik Eğitim Modeli' ortaya koymayı hedeflemektedir. Bu eğitim modeli, öğrencilerin fikirlerini değere dönüştürmelerine ortam hazırlayarak, onların  kendi küçük işletmelerini kurabilen ve ülkelerinin yerel ekonomilerinin gelişimine katkıda bulunan yaratıcı gençler olmasına katkıda bulunacaktır.

Proje toplantısında ortakların iş bölümü ve yapılacak faaliyetler  gözden geçirilerek, çalışma takvimi revize edildi. Ocak 2022'de Karayip adası Saint Marteen'e (Hollanda) öğretmen eğitim hareketliliği gerçekleştirilecektir.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.