İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Sağlıklı Yaşam' Projesi

Yarışma şartnamemiz şu şekildedir;
'Sağlıklı Yaşam' Projesi

 

Sağlıklı Yaşam Konulu Logo, Slogan ve Afiş Yarışması

 

 

Günümüze baktığımız zaman 10-18 yaş arası genç kitleyi derinden etkileyen ve gittikçe artan, sağlıkları ile ilgili sorunlar aşağıda özetlenmiştir;

 

1.        Sağlıklı beslenme alışkanlıkları zayıftır. Gençler evlerinin dışında, genelde ayaküstü dükkânlarda hızlı yiyeceklere ve abur cubur olarak nitelenen tuz ve doymuş yağ asitlerinden zengin besinlere yatkındır.

2.        Sigara tüketimi gençler arasında OECD ülkeleri ortalamasının üstündedir.

3.        Düzenli uyku alışkanlıkları yoktur.

4.        Zamanlarının çoğunu ekran karşısında geçirmekte, bu da genç ve orta yaşlarda ciddi boyun ve sırt ağrıları çekmelerine neden olmaktadır.

5.        Gençler arasında su yeterli içme alışkanlığı zayıftır. Bunun yanında diüretik etkisi olan çay, kahve ve kolalı içecekler içilmesi yaygındır.

6.        Aktif ve hareketli yaşam alışkanlığı gençler arasında nadirdir.

 

 

Müdürlüğümüz ve Sağlık Müdürlüğümüz de, Bakırköy ilçesinde, gençlere yönelik bir sağlıklı yaşam projesi geliştirerek, daha sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmeyi hedeflemektedir.

Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde yürütülecek 'Sağlıklı Yaşam' konulu projenin logo, slogan ve afişini belirlemek amacıyla bir yarışma yapılacaktır.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladığı slogan, logo ve afişler Okul Müdürlüğünün resmi yazıları ile Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Bölümüne ve evsbakirkoymem@gmail.com adresine gönderilecektir.

Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Eylül 2019 Pazartesi mesai saati bitimidir.

 

'SAĞLIKLI YAŞAM' TEMALI  LOGO, SLOGAN VE AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ:

1.Yarışmaya İlçemizdeki ortaokul ve lise öğrencileri katılabilir.

2. Katılımcı öğrenciler hem slogan, hem logo hem de afiş yarışmasına katılabilir. Logo, slogan ve afişler dijital ortamda çizilecek, PDF ve PNG formatında evsbakirkoymem@gmail.com adresine yollanacaktır.

3.Slogan, logo ve afişler Okul Müdürlüğünün resmi yazıları ile Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Bölümüne ve evsbakirkoymem@gmail.com adresine gönderilecektir.

4.Slogan logo ve afişler öğrencilerin kendi ürünleri olmalıdır. Herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

5.Yarışmayla ilgili her türlü bilgiye İlçemiz Özel Büro bölümü aranarak ulaşılabilir.

6. Yarışmacılar, belirlenen ödüller dışında herhangi bir telif hakkı talep etmeyecektir. Yarışmaya katılan slogan ve logoların kullanım Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olacaktır. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.

    DEĞERLENDİRME :

1. Slogan logo ve afişler, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy İlçe Sağlık  tarafından oluşturulacak kurul  tarafından belirlenecektir.

2. Yarışma sonunda dereceye giren ve katılan eserler kitaplaştırılabilir ya da yarışma sonrası herhangi bir yerde kullanılabilir. Katılımcılar eserleri hakkında herhangi bir telif ücreti istemeyeceklerini yarışmaya katılmakla kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA TAKVİMİ :

1.    Yarışmaya son katılım tarihi 30 Eylül 2019'dur.

 

2. Yarışma sonuçları 2 Ekim 2019'da Müdürlüğümüzün http://bakirkoy.meb.gov.tr/  açıklanacak ve sürpriz ödüller  Ekim ayı başında  ilçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından başarılı öğrencilere verilecektir.


 

  Ek alanı      

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.