İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Uyum Eğitimleri Başladı

İlkokul 1. sınıf ve okul öncesi eğitime uyum eğitimleri başladı.
Okul Uyum Eğitimleri Başladı

                  5 Eylül Pazartesi günü saat 10.30 'da Bakırköy Kaymakamı Sn. Abdullah KÖKLÜ,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.M. Fatih ÇEPNİ, şube müdürlerimiz, öğretmenler, veliler ve çocuklarımızın katılımıyla Mustafa Pars Anaokulu bahçesinde ''Uyum Haftası'' açılış programı gerçekleşti. Programda okul velisi Melisa VIRACALI duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Öğrenci Arya YANARDAĞ "Okulumda İlk Günüm" şiirini okudu. Animatör eşliğinde geleneksel çocuk oyunları yarışmaları (Halat Çekme-Elma Yeme-Çuval-Yumurta Taşıma) yapıldı. Tüm çocuklar ve aileler aktif olarak yarışmalarda yer aldı. Nasrettin hoca ve eşeği ile bahçe turları yapıldı. Patlamış mısır ve sosis balonları eşliğinde çocuklar arkadaşlarıyla tanışıp kaynaştı.

                 Kaymakamımız Sn. Abdullah Köklü'ye  Okul Müdürü Sevinç ŞENTÜRK kurum işleyişi ve okul öncesi eğitim hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Muhammet Fatih ÇEPNİ Bakırköy ilçemizde uyum programı yapan ilkokullar ve okul öncesi eğitim hakkında bilgi verdi. İlçe Kaymakamı Sn. Abdullah KÖKLÜ okulun bölümlerini gezerek kurum ile ilgili detaylı bilgi aldı. Sınıf velileri ile bir araya gelerek okul öncesi eğitim ile ilgili sohbet etti. Anne-baba-çocuk etkinlikleri geleneksel çocuk oyunlarında halat çekme yarışmasına katıldı. 

                    Okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden çocukların zengin öğrenme deneyimleri aracılığıyla sağlıklı büyümelerini, bütün gelişim alanlarının desteklenerek en üst düzeye ulaşmasını, öz bakım becerilerini kazanmalarını ve temel eğitime hazır bulunmalarını sağlamak  amacıyla bakanlığımız tarafından yürütülen okula uyum haftası çalışmaları kapsamında gerçekleşen etkinlikler  öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

06-09-202206-09-2022

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.