İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUHTEŞEM AÇILIŞ

BAKIRKÖYDE OKUL MÜSABAKALARI BAŞLADI
MUHTEŞEM AÇILIŞ

    Bakırköy İlçesinde bulunan ilk, orta ve liselerde okuyan öğrencilerin spor alanlarında yarışmalarını, yarışma kültürü içerisinde öğrencilerin birbirleriyle tanışma ve kaynaşmalarını sağlamak, fair play ruhunu aşılayarak centilmence yarışmalarını temin etmek amacı ile organize edilen okullar arası sportif müsabakaların açılışı yapıldı.    

    Açılışa Bakırköy Kaymakamı Adem ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adnan KUZU, Okul Sporları İl temsilcisi Cavit ÇETİNKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah AYDIN, Bakırköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin ALBAYRAK, Bakırköy Amatör Kulüpler birliği başkanı İbrahim MEMATİ, Daire Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.  

    Okullar arası sportif müsabakalarda Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Badminton, Yüzme, Paletli Yüzme, Bocce, Masa Tenisi, Satranç, Eskrim, Masa Tenisi ile birlikte 12 branş, 90’a yakın alt kategori bulunmaktadır.

   Ayrıca Kurumlar arası voleybol turnuvası organize ederek, kurumlarda çalışan personellerin ve kurum yetkililerinin kaynaşmasına katkı sağlamaya çalışılacak.

    Öğretmenler arası masa tenisi turnuvası organize ederek, öğretmenlerinde aynı heyecanı yaşamaları sağlamaya çalışılacak.                                                                                            

    Bakırköy İlçesi Okullar arası sportif müsabakaların açılış konuşmasını yapan İlçe Müdürü Metin ALBAYRAK,  Güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etik değerlere bağlı; karar süreçlerine katılan, kaynakları etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlamak amacı ile okullar arası sportif müsabakalara büyük önem veriyoruz.

    Bu çerçevede geçen yıl 10 bini aşkın öğrencimizle ferdi ve takım halinde binlerce müsabakanın yapıldığı geniş katılımlı bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu yıl bu hedefin üzerine çıkmak istiyoruz dedi

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah AYDIN, Milli eğitim müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bir bütündür. Her iki kurumunda hizmet hedef kitlesi siz sevgili gençlersiniz. Şu anda olduğu gibi ortak projeler ile sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.

    İlçe Kaymakamı Adem ÖZTÜRK, Bu yıl yine Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Badminton, Yüzme, Paletli Yüzme, Bocce, Tenis, Masa Tenisi, Satranç, Eskrim, ile birlikte 12 branş, 90 a yakın alt branşlarda mücadele edilecek.

    Ayrıca kurumlar arası voleybol turnuvası organize ederek, kurumlarda çalışan personellerin ve kurum yetkililerinin kaynaşmasına katkı sağlamak amaçlarımız arasındadır.

  Öğretmenler arası masa tenisi turnuvası organize ederek, öğretmenlerimiz inde aynı heyecanı yaşamalarını sağlamaya çalışacağız.                                                            

     Daha fazla sporcu ile daha fazla müsabaka yaparak ve bu müsabakaları amatör takımlarımız takibi ile bünyelerine almalarını sağlamalıya çalışacağız.

 

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.