İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mustafa Erşahin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Müdürümüz Mustafa Erşahin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti´nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin sahip çıktığı gündür. Bugün bağımsızlığın, istiklalin, demokrasinin, dirilişin günüdür. Bugün devletimizin kuruluşunun; milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk Devletinin doğuşunun 101. yıl dönümüdür. Kutlu Olsun! Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru içindeyiz. Millet olarak, çocuklarımızın hayat şartlarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Geleceğimizin en güzel umudu olan çocuklarımızı, milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, yeniliklere açık, özgür ve eleştirel düşünceye sahip ve özellikle hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri olan sevgili çocuklar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere olan şu seslenişini unutmayın. "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığı boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şeklide kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. 

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış ve milli mücadele ruhuna sadık bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha çağdaş bir Türkiye bırakacağız. Ülkemize ve geleceğin ışığı olan çocuklarımıza karşı asli görevimiz budur.

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşmanın, kardeşliğin ve barışın anlamını bilen bir millet olarak bu duyguları sonsuza kadar yaşatabilmeyi temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                                                        Mustafa ERŞAHİN

                                                                                                                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü               

 

                                                                                                       

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.