İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

94’üncü kuruluş yıldönümünde Cumhuriyetimizin idaresine hür iradesiyle hükmeden asil milletimizin büyük bayramını yürekten kutluyorum.
Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CUMHURİYET İDAREMİZDE HÜR İRADEMİZLE NİCE YILLARA...

 

“Hâkimiyet bilâ-kayd ü şart milletindir...”

Mustafa Kemal Paşa, Cumhuriyet’in ilanından yaklaşık bir ay önce (22 Eylül 1923) Fransız gazeteci Lazar’a yaptığı açıklamada, devlet idaremize hükmedecek millet irademizi bu sözlerle vurgular.

Malazgirt’ten İstanbul’a, Çanakkale’ye, Kutü’l Amâre’ye... Samsun’dan Amasya’ya, Sivas’a, Ankara’ya... Maraş’tan Antep’e, Sakarya’ya, Dumlupınar’a... Nice destansı mücadele ve zaferlerle dolu şanlı tarihimize bakıldığında, istiklâl ve istikbalimizin milletimizin azim ve kararına bağlı olduğu görülecektir. 15 Temmuz destanı da, hainlere karşı tek yürek ve tek yumruk olan kahraman milletimizin kudret ve hâkimiyetini tüm canlılığıyla zihnimizde ve yüreğimizde yaşatmaktadır zaten...

Hepimiz görüyoruz ki, komşularımız yangın yerine dönmüştür.  Bizlere de aynı tuzak ve düşmanlıklarda bulunmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Her türlü tehlikeye karşı daima uyanık olup dik duracağız, gaflet ve dalalete asla kapılmayacağız. Haklının ve mazlumun yanında, zalimin ve haksızın karşısında durabilmek için milletçe yekvücut olmak zorundayız. Varlıkta ve darlıkta, kıvançta ve tasada her an bir ve beraber olmalıyız. Köklü medeniyetimizi sürdürebilmemiz ve ulvi değerlerimizi ihya edebilmemiz, kültürel ve ekonomik olarak güçlü kalmakla, aynı zamanda ahlaki olgunluğumuzu artırdıkça mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor; 94’üncü kuruluş yıldönümünde Cumhuriyetimizin idaresine hür iradesiyle hükmeden asil milletimizin büyük bayramını saygılarımla yürekten kutluyorum.

 

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.