İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

TBMM’nin 98’inci kuruluş yıldönümünde büyük milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını özlemini çektiğimiz dünya barışına vesile olması dileklerimle kutluyorum.
Millî Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Gazi Meclisimizin 98’inci kuruluş yıldönümünde asil milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük sevinç ve saygıyla kutluyorum.

İstiklal ve istikbal mücadelemiz için 23 Nisan 1920’de Ankara’nın manevi karargâhı Hacı Bayram Camii’nde kılınan Cuma namazı sonrası dualar eşliğinde açılan Büyük Millet Meclisimiz, yıllar boyunca milli iradenin azim ve kararlılığının tecelligâhı olmuştur.

98 yıl önce yok edilmek istenen şanlı milletimizin güçlü iradesi, bugün 81 milyonluk nüfus ve 81 vilayetlik coğrafyasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın önde gelen yirmi ülkesi arasına girmesine yol açmıştır. Muasır medeniyette zirveyi hedefleyen milletimiz, mazisinden beslenen güçlü iradesiyle Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında önde gelen ilk on ülkeden biri olmayı da başaracak güçtedir. 

İlk yıllarında “Milli Hâkimiyet Bayramı” olarak kutlanan 23 Nisan günü, 1929 yılında Atatürk tarafından çocuklara armağan edildiği için Çocuk Bayramı olarak da anılmıştır. Dünyada “Çocuk Yılı” ilan edilen 1979 yılından itibaren diğer ülke çocuklarının da etkinliklere davet edilmesiyle uluslararası nitelik kazanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı, 1983 yılındaki düzenlemeyle “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adını almıştır.

Barışsever milletimizin tüm dünya çocuklarıyla birlikte coşkuyla kutladığı 23 Nisan günü, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından da konser, uçurtma şenliği, geleneksel oyunlar, sahne etkinlikleri, atölyeler, oyun grupları, yarışmalar, animasyonlar, hediyeler ve ikramlarla bu yıl dördüncüsü gerçekleşen “Çocuk Festivali” olarak kutlanmaktadır. Tüm çocuklarımızın şahsiyetini yücelten bayramını içten duygularımla tebrik ediyorum.

Şanlı tarihimizin her döneminde zalimin karşısında mazlumun yanında yekvücut olarak yer alan, esaret altındaki milletlerin bağımsızlık mücadelelerine ilham kaynağı olan büyük milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını özlemini çektiğimiz dünya barışına vesile olması dileklerimle kutluyorum. Yaklaşık bir asır boyunca bağımsızlık ve geleceğimize yön vererek gelişme ve kalkınmamıza hız kazandıran Türkiye Büyük Millet Meclisimiz için esenlik dolu nice yeni dönemler diliyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ülkemize hizmet eden vekillerimizi şükran ve saygıyla anıyor; vatanımızın bekâsı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.    

           

 Emrullah AYDIN

        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.