İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları Kapsamında Saha Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz." Mesleki  ve Teknik Eğitim Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları Kapsamında Saha Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz.

Millîyetçi Hareket Partisi  Bakırköy İlçe Başkanlığında;İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni 'nin başkanlığında, Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Erol Demir, Milliyetçi Hareket Partisi Bakırköy İlçe Başkanı Sn.Turgut İnan ve İlçe teşkilatının  katılımıyla Mesleki ve Teknik Eğitim  Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi .

Mesleki Eğitim Merkezleri, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu olarak yapılandırılmasından dolayı, yeni açılan Mesleki Eğitim Merkezi Programının uygulanmasında daha fazla bireye nasıl ulaşılabileceği ile yapılması gereken iş ve işlemler hakkında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda  ayrıca mesleki eğitim merkezi programının okulda verilen teorik eğitim ile işletmelerde yapılan pratik eğitimin bir bütünlük içerisinde uygulandığı, bireyleri bir mesleğe hazırlayan, mesleklerinde gelişmelerine olanak sağlayan ve aldıkları eğitimi belgelendirme imkânı sağlayan bir program türü olduğun ifade edildi. Mesleki eğitimle bireylerin meslek edinmeleri yanında sektörlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye iş gücünün desteklendiğini dile getirilerek , ülkemizin kalkınması yolunda mesleki ve teknik eğitimin büyük önem taşıdığı  belirtildi.

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

13-01-2022

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.