İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI"MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Mesleki Eğitim Merkezleri örgün eğitim kurumu olarak yapılandırılarak kalfalık-ustalık programı yanında Meslek Lisesi programı uygulayarak örgün eğitim kapsamına alınmıştır.

Bu kapsamda; Mesleki eğitim programlarından halkımızı ve işletme sahiplerini haberdar etmek amacıyla Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzce tüm meslek liselerimizin okul müdürleri, müdür yardımcıları ve tüm alan dalların atölye ve meslek dersleri öğretmenleriyle bilgilendirme, tespit ve kayıt için İlçemiz sınırlarındaki tüm işletmeleri ziyaret edilerek okullara yönlendirme amaçlı saha çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni 'nin başkanlığında,Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanlığında;Müdürlüğümüz Şube Müdürü Sayın Erol Demir,Bakırköy Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Tülin Mazlumoğlu Kestane ve İlçe teşkilatının  katılımıyla Mesleki ve Teknik Eğitim  Tanıtım sunumu gerçekleştirilmiştir.

Programa ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Muhammet Fatih Çepni, Tülin Mazlumoğlu Kestane ,İlçe teşkilatı katıldı.

Geleneksel çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimlerinin de verildiği yerler olan mesleki eğitim merkezlerinin hemen herkes tarafından ulaşılabilir olmasının esas alındığının belirtildiği toplantıda, okulda sürekli devamsızlık, akademik başarısızlık gibi sebeplerden ötürü eğitimlerini tamamlayamamış olanlara yönelik bir farkındalık oluşturularak bu programa öğrenci kazandırılması konusu belirtildi. Bu sayede öğrencilerin eğitim sistemi içerisinde kalarak eğitime katılım oranının yükseltilmesi, nitelikli işgücüne katılım ve istihdam artışı sağlanacağı vurgulandı.

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi. 

#GelecekMeslekiEğitimde

13-01-2022

 

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.