İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul'un Kurtuluşunun 99.Yılı Kutlu Olsun

Yüzyıllar boyunca medeniyetimize başkentlik yapmış Aziz İstanbul'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü kutlu olsun.
İstanbul'un Kurtuluşunun 99.Yılı Kutlu Olsun

Yüzyıllar boyunca medeniyetimize başkentlik yapmış Aziz İstanbul'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü kutlu olsun.

Milletimiz yıllar boyunca düşmana boyun eğmediğini 6 Ekim 1923 günü bir kez daha göstermiş ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde düşmanı geldikleri gibi göndermiştir. İstiklal mücadelemizde zaferle taçlanan 6 Ekim aynı zamanda tüm dünyaya bağımsızlığa sahip çıkmamızın ve asla boyun eğmeyeceğimizin göstergesidir.

Bugün hala ülkemize göz diken Doğu Akdeniz'de çıkarlarımızı baltalamaya çalışanlar vardır. Geçmişte nasıl ecdadımız düşmanın korkulu rüyası olmuşsa bugünde aynı kararlılıkla millî teknoloji hamlelerimizle iha ve sihalarımızla, akıncılarımızla gerektiğinde düşmanın üzerine yıldırım gibi düşmeye hazırız. Millet olarak dünyanın en zengin medeniyet birikimlerinden birine sahibiz. Köklerimizden aldığımız güçle her alanda tam bağımsız bir ülke olarak çocuklarımızı tarih şuuruyla milli birlik ve beraberlik duygularıyla yetiştiriyoruz.

Tarih boyunca medeniyetlerin gözbebeği olan İstanbul,

birçok şairin de şiirlerine dize olmuştur. Şüphesiz bunlardan en güzeli üstat Necip Fazıl'ın sözleridir.

Çiçeği altın yıldız, suyu telli pulludur.

Ay ve güneş ezelden iki İstanbulludur.

İstanbul'u bu denli kıymetli yapan öğelerden biri de şüphesiz ecdadımızın bıraktığı tarihi eserlerdir. İstanbul'un tarihini kültürel mirasını öğrencilerimize aktarmak ve kadim şehrimizi kardeşlikle sevgisiyle paylaşmak, gelecek nesillere bu güzel şehri en güzel şekilde emanet edebilmek gayesindeyiz.

Yeditepe'ye Kurulu bu eşsiz şehri canı pahasına koruyan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.