İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı" 

Bugün,  çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması, çağın şartlarına göre yetiştirilmesi ve kadim değerlerimizle tanıştırılması görevini üstlenen istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimizin gününü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 

 

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir.Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir" sözünde belirttiği gibi öğretmenler toplumumuzun en fedakâr insanlarındandır. 

Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında, her alanda gelişmesinde önemli sorumluluklar taşıyan, çocuklarımızın ve gençlerimizin ulusuna ve insanlığa yararlı bireyler olması için çabalayan, Onları iyiye , güzele , doğruya , gerçeğe ve bilime ulaştıracak yöntem ve yolları öğreten değerli öğretmenlerimize minnettarız

 

Bu duygu ve düşüncelerle , başta Başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.