İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Yarıyıl Tatili Mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Döneminin sona ermesiyle yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize iyi tatiller diliyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

18 Eylül 2017’de başlayan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk yarısı 19 Ocak 2018’de sona erdi. Binbir telaşla başlayan dört aylık tempolu koşuşturmaya iki haftalık anlamlı bir ara verdiniz. Niçin anlamlı? Çünkü ektiklerinizin ilk ürünlerini biçtiniz, emeklerinizin sonuçlarını karnelerinizle resmen belgelendirdiniz. Verimi bol sonuçlar olduğu gibi, gerekli önlemleri almadığınız için verim düşüklüğüyle de karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. İşte bu iki haftalık ara tam da sizin için kendinizi derleme toparlama zamanıdır şimdi… Zamanı ölçülü kullanarak bu arayı dinlenmenin yanı sıra ikinci yarıyılda atağa kalkmanız için bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Büyük ilim ve fikir adamı merhum Prof. Dr. Ali Fuat Başgil Hocamıza kulak vermenizi isterim bu konuda: “Sıradan bir kimse, zamanı nasıl harcayacağını düşünür. Akıllı insan ise zamanı nasıl değerlendireceğini düşünür. Zira kaybedilen bir saniyeyi, dünyanın bütün hazineleri getiremez.”

Değerli Öğretmenlerimiz,

İstikbalimizin güvencesi öğrencilerimizin bilgi, beceri ve hayat başarılarına sağladığınız katkılar hiçbir zaman unutulmayacaktır. Siz, nitelikli insan gücümüzün oluşturulmasında, milli kültür ve değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında büyük rol üstleniyorsunuz. Gittiğiniz her yerde ve yaşadığınız her dönemde toplumu bilgilendirme, insanlara rehber olma gibi faaliyetlerle de görev alanınızı geniş tutmaya çalışıyorsunuz. Yönetici, veli ve öğrencilerimiz adına içten emekleriniz için teşekkür ediyorum. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ülkemizde vuku bulan öğretmenlerimize yönelik çirkin saldırıları bu vesileyle bir kere daha kınıyor; kamuoyuna “Fedakâr öğretmenlerimizi incitmeyin lütfen!” çağrısında bulunuyorum. “Okul, sadece dört tarafı duvarla çevrili yer değildir” ifadesiyle görev alanımızın kuşatıcılığını tüm hayata şamil kılan Bakırköy’ümüzün Mahmut Hocası Münir Özkul ustayı da rahmetle anıyorum. 

Kıymetli Velilerimiz,

Eğitim çalışmalarımızda gönülden desteklerinizi her zaman okullarımıza seferber eylediniz. Özellikle çocuklarınızın okula uyum ve devamı konularında oluşturulacak sorumluluk bilincine doğrudan katkılar sağladınız. Eğitimde hedeflediğimiz iyi insan yetiştirme çabalarımıza bilginiz, görgünüz ve şahsiyetinizle örneklik ettiniz. Emeklerinize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimindeki etkin paydaşlar arasında yer alan taraf olarak temennim o ki, çocuklarınızı sadece ders sınav notlarıyla değerlendirmeyiniz. Siz, onların ilgi ve yeteneklerinin hangi yönde olduğunu en iyi bilecekler arasındasınız. Bu nedenle karne notlarındaki sevimsiz tabloyu ileri sürüp de evlatlarınıza kendi elinizle başarısız damgası vurmayınız. Bilakis onlara daha çok vakit ayırarak, başarısını daha açık ortaya koyabilecek sahalara yönlendiriniz. Öfkeyle karşılarında değil, anlayışla yanlarında durunuz ki özgüvenleri ve kişilikleri zedelenmesin. Aslında hepimizin üzerine düşen bir görev olarak, çocuklarınıza hayat tecrübelerinizi aktarmaya gayret ediniz. Çocuklar ders başarısını artıracak bilgiye çeşitli araç gereçler vasıtasıyla rahatlıkla ulaşabilirler, ancak tecrübeye ulaşmalarında etkin rol anne babaya düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi sonunda yarıyıl tatiline giren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize iyi tatiller diliyorum.

  

                                                                                                                                   Emrullah AYDIN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

    

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.