İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80’inci yıldönümünde saygıyla anıyoruz. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladıkları mesajı: 

 

“Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 80’inci yıldönümünde minnet ve saygıyla anıyorum. 

 

29 Ekim’de 95’inci kuruluş yıldönümünü milletçe kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek, bu topraklarda ilelebet payidar kılmak en büyük hedeflerimiz arasındadır. İşte bu hedefi anlamak, Mustafa Kemal’i gerçekten anmak ve anlamak demektir. 

 

Tarih sahnesinde yer aldığı günden beri hür yaşamış hür yaşayan aziz milletimiz, en çetin şartlarda dahi birlik ve beraberlik şuuruyla dirayetli ve cesaretli komutanların liderliğinde tüm zorlukların üstesinden gelebilmeyi başarmıştır. 

 

Bin yıllık vatan coğrafyamız Anadolu’muzda medeniyet değerlerimizle hak ettiğimiz mevkilerde yerimizi alabilmek de ancak bu birlik beraberlik şuurunun diri tutulmasıyla mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal, çocuklarımızın ilim, fen, fikir, medeniyet sahalarında ilerleyebilmesi için milli ahlâkımızın medeni esaslarla ve hür fikirlerle geliştirilmesini özellikle teşvik etmektedir. 

 

Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonumuz da bütünüyle bu gerçeğe işaret etmektedir. Kadim medeniyetimizin mümbit topraklarında yetişen çocuklarımız ve gençlerimizin bir yandan manevi yönlerini güçlendirmek, öte yandan da onları günümüzün yoğun bilgi, beceri ve rekabete dayalı ortamına hazırlamak, yeni eğitim vizyonumuzun belkemiğini oluşturmaktadır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 80. yıldönümünde Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyorum.”

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.