İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vefatının 79. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i minnetle anıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal’i vefatının 79. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum.

“Vatan bir bütündür, parçalanamaz!” azim ve kararlılığını gösteren necip milletimiz düşmanlara karşı tek vücut ve tek yumruk olmuş; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal önderliğinde kazandığı bağımsızlığıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Cumhurbaşkanı seçildiği gün yaptığı konuşmasında, devletimizin cihanda hak ettiği mevkiye lâyık olduğunu eserleriyle ispat edeceğine dair güvenini milletimizle paylaşmıştır. Bugün dünya ekonomisinin en büyük 20 ülkesi arasında yer alan Türkiye, eserleriyle artık bu güvenin boşa olmadığını ispat etmektedir.

Başöğretmen Mustafa Kemal, milletimizin evlatlarının fikren, ilmen, fennen yükselebilmesi için muallimlerimizi özellikle milli ahlâkımızın medeni esaslarla ve hür fikirlerle geliştirilmesi ve takviye edilmesi konularında teşvik etmiştir. Başlatılmış olan bu teşvikler, eğitimde yeni yaklaşımlar, güncelleştirilen eğitim öğretim programları ve gelişmiş eğitim teknolojileriyle sürdürülmektedir.    

Onun hatırasına sahip çıkmak; vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, medeniyet değerlerimize, bağımsızlığımıza sahip çıkmak demektir. Aziz milletimiz ezelden beri hürriyetine vurulmak istenen zincirleri kırarak, 15 Temmuz’da olduğu gibi birlik beraberliğimize ve vatanımıza yönelik hayâsızca akınlara gövdesini siper etmiştir. Gözünü kırpmadan vatana canını feda eden gençliğimize güvenle emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yıldönümünde bir kez daha minnetle anıyor; vatanımız, milletimiz ve bağımsızlığımız için mücadele eden şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.