İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü İçin Bir Mesaj Yayımladı."

Aziz milletimizin, ebedi bekası ve hürriyet hakkı için tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Sultan Alparslan'ın Malazgirt ovasında yaktığı ateş Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Çanakkale'de istiklal yangınına dönüşürken dünyaya    "Çanakkale Geçilmez!" mesajını vermiştir.

Milletimizin en büyük ve en şanlı zaferleri arasında yer alan Çanakkale Savaşı, insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin bu vatan ve bayrak aşkıyla yetişmesinde , tarih bilincinin verilmesinde en büyük sorumluluk sahibi şüphesiz ki bizlerindir. Bu ulvi sorumluluğu ilelebet yaşatacağız. İstiklal ve istikbalimize her zaman sahip çıkacağız.

Millet olarak bizler;de  kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan ve bizlere emanet eden şehitlerimizin emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha yükseklere taşımak için bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız. 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

18-03-2022

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.