İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İki pilot okulumuz ‘Harezmî Eğitim Şenliği’nde

İlçemiz pilot okullarından Mustafa Necati İlkokulu ve Şehit Muhammet Ambar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, katıldıkları Harezmî Eğitim Şenliğinde başarıyla sergiledikleri projeleriyle beğeni topladılar.
İki pilot okulumuz ‘Harezmî Eğitim Şenliği’nde

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen, 2017-2018 eğitim öğretim yılında da kapsamı genişletilerek 38 ilçedeki 50 okulda, 258 öğretmen ve 1.400 öğrenciyle uygulanan Harezmî Eğitim Modeli için 15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde bir yıl sonu şenliği düzenlendi.

15 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleştirilen şenliğe İstanbul Valisi Vasip Şahin, Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Mustafa Başbekleyen, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Harezmî Eğitim Modelinin uygulandığı okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra veliler katıldı.

Şenlikte düzenlenen panelde Harezmî dersinin uygulandığı okullardan öğrenciler, öğretmenler, veliler ve okul yöneticileri, Harezmî Eğitim Modeliyle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı. Panelin ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin, Talim Terbiye Kurulu Daire Başkanı Mustafa Başbekleyen ve İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Harezmî dersi kapsamında öğrenci projelerinin yer aldığı sınıfları gezerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Şenliğe katılan ilçemiz pilot okullarından Mustafa Necati İlkokulu ve Şehit Muhammet Ambar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de 20 hafta boyunca hazırladıkları projelerini sundular.Mustafa Necati İlkokulu öğrencileri “Her atık yeni bir ürünün başlangıcıdır" adlı projelerinde atık maddelerden oluşan robotik temalı çalışmalarını sergilerken; güvenli oyun alanları olmamasından yola çıkan Şehit Muhammet Ambar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de “Güven, Oyna, Kodla” sloganıyla teknoloji destekli güvenli oyun alanları tasarımlı projelerini ziyaretçilerle paylaştılar.

 

23-05-201823-05-201823-05-201823-05-201823-05-2018

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.