İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genetik ve Eğitim Üzerine

Genetik ve Eğitim Üzerine düşünmek...
Genetik ve Eğitim Üzerine

1-Genetik biliminin kamuoyuna duyurulan son gelişmesi Çin’den geldi. “Tasarlanmış iki kız bebek” doğdu. Lulu ve Nana isminde, hiv virüsüne bağışıklıkları tasarlandı sadece kendileri değil onlardan doğacak çocuklarda aids olmayacak.

2-“Tasarlanmış Bebekler” pek çok tartışmayı da doğurdu. Gen tasarımı, daha sağlıklı, daha güçlü, daha zeki, daha...insanların oluşmasını sağladıkça eğitim sistemlerinin de yeniden tasarlanması gerekecektir. Eğitimin muhatabı kimdir veya nedir?

3-Gen tasarımı bize daha hızlı, güçlü, çevik sporcular, daha iyi kulağa sahip müzisyenler, daha hızlı düşünen fizikçiler yetiştirmemize olanak sağlayabilir. Peki adil, merhametli, şefkatli, çevreci, yardımsever insanı nasıl yetiştirebiliriz? Ya Ruh...

4-Genleri tasarlanan yeni insanlar daha sağlıklı olacaklar. Her organın geni yeniden tasarlanıp modifiye edilebilecek. Peki ya Ruh? Ruh’un geni var mı? Eğitim sadece beynimize ve kaslarımıza mı hitap ediyor? Eğitim, genç dimağların Ruhlarını tasarlama sanatıdır

 

28-01-201928-01-201928-01-201928-01-201928-01-2019

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.